REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Hydrobudowa: jest wniosek o zmianę trybu postępowania upadłościowego

2012-09-10 15:24
publikacja
2012-09-10 15:24

Zarząd Hydrobudowy Polska w upadłości układowej podjął uchwałę i złożył wniosek do sądu upadłościowego o zmianę trybu postępowania upadłościowego z układowego na obejmujący likwidację majątku - podała spółka w komunikacie.

Wniosek został złożony w poniedziałek do Sądu Rejonowego Poznań - Stare Miasto.

Jak poinformowała Hydrobudowa, decyzja zarządu jest spowodowana m.in.: obecną sytuacją finansową spółki, stwierdzonymi przez nadzorcę sądowego okolicznościami nieregulowania przez spółkę zobowiązań finansowych powstałych po dacie ogłoszenia upadłości, brakiem wpływów z realizacji kontraktów zawartych przez spółkę, stanem i wartością wolnego od obciążeń majątku spółki oraz brakiem możliwości dalszego kontynuowania działalności produkcyjnej.

Hydrobudowa złożyła na początku czerwca wniosek o upadłość układową. W tym samym miesiącu Sąd Rejonowy w Poznaniu postanowił o ogłoszeniu upadłości Hydrobudowy z możliwością zawarcia układu.

Na początku sierpnia rzecznik prasowy Hydrobudowy, Jakub Miler, poinformował PAP, że spółka prowadzi z bankami będącymi głównymi wierzycielami rozmowy na temat finansowania bieżącej działalności, ale widzi rosnące ryzyko upadłości likwidacyjnej.

Pod koniec sierpnia Zarządu Hydrobudowy ocenił w raporcie półrocznym, że nadal istnieje szansa na zawarcie układu, który umożliwiłby kontynuowanie bieżącej działalności, tym niemniej w świetle zdarzeń, które miały miejsce od momentu ogłoszenia upadłości, sytuacja spółki uległa znacznemu pogorszeniu i zarząd bierze pod uwagę zmianę kwalifikacji upadłości z układowej na likwidacyjną. (PAP)

jow/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~marwie
Pomijając względy błędów w zarządzaniu spółką i nieudolność kierownictwa mam jasny pogląd, że ODSTRZAŁ Hydrobudowy jest zmową (oczywiście finansową). Dodatkowym argumentem jest opieszałość w działaniach ludzi mających wpływ na bieg wypadków.
~ppp
ciekawe jaki pajac się wzbogacił najwięcej .....

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki