REKLAMA

Huuuge miał zdeponowane w Silicon Valley Bank ok. 24,2 mln USD

2023-03-11 21:14
publikacja
2023-03-11 21:14

Huuuge miał zdeponowane w Silicon Valley Bank, amerykańskim banku zamkniętym przez nadzór, ok. 24 mln USD, czyli ok. 10 proc. wszystkich środków pieniężnych oraz ich ekwiwalentów - podała spółka w komunikacie.

Huuuge miał zdeponowane w Silicon Valley Bank ok. 24,2 mln USD
Huuuge miał zdeponowane w Silicon Valley Bank ok. 24,2 mln USD
/ Huuuge

"Stan wszystkich środków pieniężnych oraz ich ekwiwalentów emitenta wynosił około 237 milionów USD na dzień 10 marca 2023, z czego około 10 proc. było zdeponowane w SVB. Pozostała część środków emitenta jest zdeponowana w kilku dużych, renomowanych instytucjach finansowych, zgodnie z wewnętrzną polityką inwestycyjną emitenta" - podała spółka.

Jak dodano, z kwoty około 24,2 mln USD zdeponowanej w SVB, 14,2 mln USD trzymane było na rachunkach bieżących oraz "money market accounts", a 10,0 mln USD trzymane było w funduszach rynku pieniężnego.

W piątek amerykański nadzór zamknął bank Silicon Valley Bank (SVB), a Federalna Agencja Ubezpieczeń Depozytów (FDIC) przejęła kontrolę nad aktywami i depozytami SVB.

"Odzyskiwanie środków odbędzie się zgodnie z procesem prowadzonym przez FDIC. Na dzień publikacji raportu emitent nie jest w stanie ocenić czasu oraz dokładnej wysokości aktywów możliwych do odzyskania od SVB" - podał Huuuge.

Spółka podała, że saldo środków pieniężnych, ich ekwiwalentów oraz krótkoterminowych inwestycji zdeponowanych poza SVB będzie wystarczające na pokrycie potrzeb operacyjnych oraz zobowiązań w przewidywalnej przyszłości.

"Według najlepszej wiedzy emitenta na dzień publikacji niniejszego raportu bieżącego, sytuacja w SVB nie ma istotnego wpływu na pozostałe operacje emitenta" - napisano. (PAP Biznes)

pel/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Komentarze (14)

dodaj komentarz
dongonzales
No nieźle. Sporo kasy zmieniło właściciela. Korpo kasa rozeszła się w bliżej nieokreślonych kierunkach.
barysza51
Ciekawe kiedy Chiny dołożą swoje 3 grosze do całej sytuacji. Wszak miliardy mają w obligacjach amerykańskich.
od_redakcji
Nadszedł czas gdzie pieniądze trzeba liczyć w uncjach nie w dolarach!
zoomek
Bo to naprawdę jest prawdziwy pieniądz którego nie da się doklikać/dodrukować.
https://www.bitchute.com/video/EcZPLtARPHW9/
...
https://www.bitchute.com/video/vTbuc2b24Kdv/
krótki - 2 minuty
Rozsyłać bo ludzie nie mają świadomości.
od_redakcji
Moderator to usuwa. (bo tak)
SVB
Iistnieje długa kolejka deponentów, którzy przekroczyli limit ubezpieczenia FDIC w wysokości 250 000 USD (w rzeczywistości tylko od 3 do 7% wszystkich depozytów jest ubezpieczonych). Poniższa lista, choć niekompletna, jest w przybliżeniu posortowana według wielkości ekspozycji:

USDC
Moderator to usuwa. (bo tak)
SVB
Iistnieje długa kolejka deponentów, którzy przekroczyli limit ubezpieczenia FDIC w wysokości 250 000 USD (w rzeczywistości tylko od 3 do 7% wszystkich depozytów jest ubezpieczonych). Poniższa lista, choć niekompletna, jest w przybliżeniu posortowana według wielkości ekspozycji:

USDC – Crypto Stablecoin prowadzony przez Circle – Silicon Valley Bank jest jednym z sześciu partnerów bankowych, których Circle używa do zarządzania ~25% rezerw USDC przechowywanych w gotówce. Podczas gdy czekamy na wyjaśnienie, w jaki sposób zarząd komisaryczny FDIC wpłynie na deponentów SVB, Circle i USDC nadal działają normalnie.

ROKU - Roku miał 26% swojej gotówki, 487 milionów dolarów w Silicon Valley Bank

BLOCKFI – BlockFi ma 227 milionów dolarów w „niezabezpieczonych” funduszach w Silicon Valley Bank, zgodnie z dokumentem upadłościowym, i może naruszać amerykańskie prawo upadłościowe.

RBLX – Roblox powiedział, że 5% jego salda gotówkowego i papierów wartościowych o wartości 3 mld USD jest utrzymywanych w SVB.

DNA - Gingko Bioworks: Tylko saldo gotówkowe spółki zależnej Zymergen Inc. będącej w całości własnością firmy jest przechowywane na rachunkach depozytowych w SVB, co stanowi około 74 mln USD lub 6% środków pieniężnych i ekwiwalentów środków pieniężnych firmy na dzień 31 grudnia 2022 r.

RKLB - RocketLab USA miał około 38 milionów dolarów na rachunkach w banku, co stanowi około 7,9% gotówki i ekwiwalentów startupu

LC - Lending Club ostrzegło przed potencjalną utratą środków zdeponowanych w SVB w wysokości 21 milionów dolarów , kwota ta nie jest istotna dla jego pozycji płynności lub poziomu kapitału i nie stanowi ryzyka dla działalności lub operacji grupy.

PAYO - Payoneer: Spośród około 6,4 mld USD w całkowitych saldach gotówkowych firmy na dzień 31 grudnia 2022 r. mniej niż 20 mln USD znajduje się w SVB

PTGX – Protagonist Therapeutics uważa, że ​​jego ekspozycja na jakiekolwiek problemy z płynnością w SVB jest ograniczona, biorąc pod uwagę, że środki pieniężne przechowywane w SVB wynoszą około 13 milionów USD na dzień 9 marca 2023 r.

ACHR – Archer Aviation zaciągnął pożyczkę w wysokości 20 mln USD z SVB w 2021 r., z czego 10 mln USD przypada do spłaty w 2023 r.

COHU - Cohu ogłosiło, że posiada konta depozytowe w SVB z łącznym saldem około 12,3 mln USD, co stanowi około 3,8% całkowitej gotówki i inwestycji firmy.

IGMS - IMG Biosciences: „Na dzień 10 marca 2023 r. Spółka posiada mniej niż 5,0 mln USD depozytów w SVB. W związku z tym Spółka uważa, że ​​nie ma żadnego istotnego narażenia na jakiekolwiek problemy z płynnością w SVB”.

RYTM – Rhythm Pharmaceuticals ogłosiła, że ​​posiada rachunki depozytowe w SVB z łącznym saldem około 3,4 miliona USD, co stanowi około 1,1% wszystkich środków pieniężnych i ich ekwiwalentów Spółki”.

SYRS – Syros Pharmaceuticals ujawnia, że ​​od 10 marca 2023 r. posiada dwa rachunki depozytowe w Silicon Valley Bank. Saldo jednego z tych rachunków wynosi mniej niż 250 000 USD, a saldo drugiego wynosi około 3,1 miliona USD zgodnie z akredytywą, którą Spółka była zobowiązana wystawić właścicielowi w związku z zawarciem umowy najmu siedziby głównej firmy ...

EYPT - EyePoint Pharmaceuticals utrzymuje obecnie minimalną kwotę gotówki, w jednocyfrowych milionach dolarów amerykańskich, w Silicon Valley Bank (SIVB)

ATRA - Atara Biotherapeutics prowadzi obecnie konto w Silicon Valley Bank („SVB”), na którym znajdują się depozyty gotówkowe w wysokości około 2 milionów USD, co Spółka uważa za nieistotną dla swojej płynności”.

ISEE – Iveric Bio utrzymuje obecnie kwotę de minimis środków pieniężnych i ekwiwalentów środków pieniężnych w niskich jednocyfrowych milionach dolarów amerykańskich w Silicon Valley Bank („SVe”)”.

VERA - Vera Therapeutics posiada obecnie około 1,2% swoich środków pieniężnych i inwestycji w SVB. W związku z tym Spółka uważa, że ​​jej ekspozycja na ryzyko związane z SVB jest minimalna.

XFOR - X4 Pharmaceuticals posiadało około 2,5% depozytów gotówkowych w SVB.

CTMX - CytomX Therapeutics nie uważa, aby jego ekspozycja na jakiekolwiek problemy z płynnością w SVB była znacząca. Środki pieniężne przechowywane w SVB na operacyjnym rachunku CTMX firmy CytomX są równe lub bliskie ubezpieczonemu przez FDIC limitowi 250 000 USD. CytomX prowadzi również rachunek depozytowy w SVB w ramach akredytywy zabezpieczającej wystawionej zgodnie z najmem biura na kwotę około 917 000 USD”.

AXSM – Axsome Therapeutics posiada istotne depozyty gotówkowe w SVB.

WVE – Wave Life Sciences łączna wartość środków pieniężnych firmy i środków pieniężnych podlegających ograniczeniom przechowywanych w SVB wynosi około 1,5 mln USD.

JNPR - Juniper Networks prowadzi konta operacyjne w SVB z minimalnym saldem gotówki poniżej 1% całkowitej gotówki firmy

QS — QuantumScape ma bardzo ograniczoną ekspozycję na SVB, z jedynie niską, jednocyfrową ekspozycją procentową w stosunku do całkowitej płynności i aktywów Spółki.


ssmentek
Masakra. Ale dali się złapać jak dzieci.
zoomek
Huuuge.
Co to w ogóle jest? Ładnie byłoby wspomnieć. Jasne że można w necie znaleźć ale choć z jedno zdanie co to za dziwadło.

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki