REKLAMA

Hongkong: wezwania do niepodległości w rocznicę powstania ChRL

2016-10-01 16:16
publikacja
2016-10-01 16:16
YAY Foto

Pokazem fajerwerków uczczono w Hongkongu rocznicę proklamowania Chińskiej Republiki Ludowej. Tymczasem na budynkach większości hongkońskich uniwersytetów zawisły banery z napisami nawołującymi do niepodległości byłej brytyjskiej kolonii.

W rocznicę najważniejszego wydarzenia we współczesnej historii Chin, z punktu widzenia władz w Pekinie, na hongkońskich uniwersytetach pojawiły się banery z napisem Niepodległość Hongkongu. Jednolite banery zawisły na budynkach większości uczelni wyższych. Proniepodległościowa Hongkońska Partia Narodowa przyznała, że to jej działacze udostępnili banery. Akcja ich rozwieszania miała być jednak wyłącznie dziełem studentów poszczególnych uczelni. Kilka dni temu działacze nawoływali do bojkotu oficjalnych uroczystości związanych z rocznicą proklamowania ChRL.

Proniepodległościowe nastroje w Hongkongu nasilają się. Rząd centralny w Pekinie stara się temu przeciwdziałać. Przed niedawnymi wyborami do lokalnego parlamentu odmówiono rejestracji kandydatów, którzy kwestionowali przynależność Hongkongu do Chińskiej Republiki Ludowej.

IAR/ Tomasz Sajewicz / Pekin /magos

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Chiny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki