REKLAMA

Hongkong najdroższym miastem dla podróżujących służbowo

Angelika Lech2016-08-31 14:40
publikacja
2016-08-31 14:40

Z danych co roku prezentowanych przez firmę doradczą ECA International wynika, że Hongkong zastąpił Busan (miasto w Korei Południowej) i stał się najdroższym miastem dla podróżujących służbowo w Azji. Na kolejnych miejscach uplasowały się odpowiednio Dhaka, Seul, Tokio, Singapur, Busan ​​i Makau.

fot. / / YAY Foto

Wzrosty cen za pokój hotelowy oraz silna waluta, jaką cieszył się Hongkong w ubiegłym roku, sprawiły, że nadano mu miano najdroższego docelowego regionu dla osób podróżujących służbowo.

Dyrektor regionalny ECA Lee Quane zaznaczył, że fakt generowania tak wysokich kosztów przez osoby podróżujące w interesach może doprowadzić do spadku popytu na usługi świadczone między innymi przez hotelarzy w Hongkongu. W efekcie może to skutkować negatywnym wpływem na cała lokalną gospodarkę. Bardziej konkurencyjne oferty proponowane są bowiem niemalże na całym kontynencie, w tym również w Japonii i Malezji.

Za noc w czterogwiazdkowym hotelu w mieście trzeba zapłacić 300 dolarów - powiedział Quane. Dodał również, że ze względu na dużą liczbę luksusowych hoteli oraz powstających placówek o standardzie trzech gwiazdek, przeznaczonych dla turystów z kontynentu azjatyckiego, branża hotelarska w mieście nie sprzyjała osobom przyjeżdżającym w interesach. Osoby w podróżach służbowych w Hongkongu przeznaczają średnio 500 dolarów na wydatki dziennie - w tym hotele, posiłki i transport.

W Europie najdrożej w Genewie i Zurychu

Również codzienne życie obcokrajowców w Hongkongu nie należy do najtańszych. Według tegorocznego badania, a dokładniej rankingu kosztów życia przeprowadzonego przez firmę konsultingową Mercer, jest to najdroższe miejsce do życia spośród 209 miast rankingowych.

Za filiżankę kawy należy zapłacić 60 dolarów hongkońskich, co w przeliczeniu na walutę amerykańską daje mniej więcej 8 dolarów, czytamy w dzienniku "South China Morning Post". Jednak w stosunku do płacy oferowanej w Hongkongu ceny nie są wygórowane. Mimo wysokich kosztów prowadzenia życia na przyzwoitym poziomie jest to kraj atrakcyjny dla przyjezdnych z zagranicy, którzy chcą się osiedlić w tym azjatyckim Specjalnym Regionie Administracyjnym. Według danych Mercer, poziom wynagrodzeń w Hongkongu jest wyższy niż ten obserwowany w innych azjatyckich miastach, co równoważy w pewnym stopniu koszty życia, oprócz tego jest to miejsce z wielkim potencjałem, które stwarza wiele możliwości rozwoju zawodowego.

Spośród azjatyckich miast w pierwszej 10 znalazły się między innymi Szanghaj czy Pekin. W czołówce rankingu również odnajdujemy dwa miasta europejskie. Na trzecim miejscu w światowym rankingu uplasował się Zurych, a następnie Genewa (8 pozycja). Kolejnym europejskim miastem -  czego przyczynę odnajduje się w  osłabieniu franka szwajcarskiego w stosunku do dolara amerykańskiego - jest Berno. Dla porównania Nowy Jork znalazł się na 11 pozycji, a stolica USA, Waszyngton, na 38.

Źródło:
Tematy
Przenieś numer do Orange dla Firm i kup wybrany smartfon za którego zapłacimy 3 pierwsze raty

Przenieś numer do Orange dla Firm i kup wybrany smartfon za którego zapłacimy 3 pierwsze raty

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~mr
Autor artykulu pierw wraca do podstawowki i uczy sie jezyka polskiego!!! Poźniej zetelnosci dziennikarskiej!!! Następnie stawia pierwsze kroki w gazetce gminnej a następnie pisze artkuly!!! Radze tez autorowi czytac, czytac i jeszczecraz czytac. Żeby napisac jedną strone na jakis temat trzeba przeczytac 100!!! Zwracam tez pani Angelice Autor artykulu pierw wraca do podstawowki i uczy sie jezyka polskiego!!! Poźniej zetelnosci dziennikarskiej!!! Następnie stawia pierwsze kroki w gazetce gminnej a następnie pisze artkuly!!! Radze tez autorowi czytac, czytac i jeszczecraz czytac. Żeby napisac jedną strone na jakis temat trzeba przeczytac 100!!! Zwracam tez pani Angelice delikatną różnicę pomiedzy wartoscią dolara honkongijskuego i amerykanskiego
~bóc
"Ceny nie są jednak diametralnie wygórowane w stosunku do płacy"
Polska języka, trudna języka

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki