REKLAMA

Holandia wzięła się za Airbnb. Liczba mieszkań na wynajem w Amsterdamie mocno spadła

2021-10-23 06:00
publikacja
2021-10-23 06:00

W Amsterdamie liczba mieszkań oferowanych do wynajmu krótkoterminowego w ramach platformy Airbnb spadła aż o trzy czwarte po tym, jak władze wprowadziły obowiązkową rejestrację.

Holandia wzięła się za Airbnb. Liczba mieszkań na wynajem w Amsterdamie mocno spadła
Holandia wzięła się za Airbnb. Liczba mieszkań na wynajem w Amsterdamie mocno spadła
fot. S-F / / Shutterstock

Airbnb to internetowa platforma wynajmu i rezerwacji miejsc noclegowych należących do osób prywatnych, hoteli i inwestorów. Oferuje ponad 3 mln prywatnych kwater w 192 krajach i 33 tys. miast.

Władze Amsterdamu wprowadziły od kwietnia obowiązkową rejestrację wszystkich lokalizacji proponujących wynajem krótkoterminowy. Termin dokonania wpisu minął 1 października, a za brak zgłoszenia właścicielowi mieszkania grozi grzywna.

Z informacji dziennika „De Volkskrant” wynika, że w okresie od 28 marca do 4 października liczba lokalizacji platformy spadła w Amsterdamie z 16 648 do 2924. Wcześniej wprowadzony został limit wynajmu do maksymalnie 30 dni w roku i przyjmowania czterech osób w jednym miejscu. Władze stolicy Holandii mają nadzieję, że dzięki temu zmniejszy się uciążliwość dla mieszkańców.

Airbnb potwierdza, że wszystkie lokalizacje, które nie posiadały numeru rejestracyjnego po 1 października, zostały usunięte z platformy.

Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek

Źródło:PAP
Tematy
Ranking najtańszych kont firmowych

Ranking najtańszych kont firmowych

Komentarze (13)

dodaj komentarz
pstrzezek
Krytyka Holandii czy krajów skanadynawskich z perspektywy polsiego krajdołka brzmi przezabawnie w niektórych komentarzach ;)) Coś na zasadzie "Niby bogote ale i tak mają problemy" Zgaduje że większość nawet nie ma pojęcia bo nigdy tam nie była. A co do Airbnb to prywatny biznes. Gdyby hotele i ich ceny były bardziej dostępne Krytyka Holandii czy krajów skanadynawskich z perspektywy polsiego krajdołka brzmi przezabawnie w niektórych komentarzach ;)) Coś na zasadzie "Niby bogote ale i tak mają problemy" Zgaduje że większość nawet nie ma pojęcia bo nigdy tam nie była. A co do Airbnb to prywatny biznes. Gdyby hotele i ich ceny były bardziej dostępne to taki biznes nie miałby racji bytu
kenn
Znam osoby od lat mieszkające w tych krajach - informacje które przedstawiłem są z 1 ręki. Byłeś w Holandii albo w krajach skandynawskich? Jaki tam panuje model społeczny w takim razie? Jak wygląda sytuacja na rynku pracy etc.
jenak
Der Spiegel, zideologizowany od dekad, ale czasami i taki ma coś do powiedzenia. Okładka najnowszego der Spiegla odnośnie tego, co dzieje się w Holandii, mówi wiele.

Narkotykowy hub Europy. Ale to tylko powierzchnia tego, co tam się złego dzieje.
kenn
Małe odizolowane językowo państewka pod wzg. ludności, podobnie jak kraje skandynawskie, są hubami społecznych eksperymentów od dekad.
pstrzezek odpowiada kenn
nie ma to jak duża biała i katolicka Polsa (dodajmy że tylko dla Polaków)
Amen ;)))
podatnik-
Ha, Ha paniusi nie przeszkadzała zdrada jej ukochanego mężusia podczas Stanu Wojennego i tragedie ludzi, którym poplecznicy partyjni jej męża strzelali w plecy a przeszkadzają jej niedoskonałości PRLu bis.Pretensje do męża i jego towarzyszy walki o dobrobyt! Czyżby zazdrość, że kapuś Starak(SJ) ma większą posiadłość? Pora zorganizować Ha, Ha paniusi nie przeszkadzała zdrada jej ukochanego mężusia podczas Stanu Wojennego i tragedie ludzi, którym poplecznicy partyjni jej męża strzelali w plecy a przeszkadzają jej niedoskonałości PRLu bis.Pretensje do męża i jego towarzyszy walki o dobrobyt! Czyżby zazdrość, że kapuś Starak(SJ) ma większą posiadłość? Pora zorganizować w obu posiadłościach obozy dla migrantów w ramach akcji "Dobre Serce"
podatnik-
Przypominam,że zarejestrowaną na lotnisku spółkę TVN założyło dwóch kapusi SB, jeden w stopniu TW a drugi KO!
xiven
musimy walczyć z patologią wynajmu mieszkań

endes
I znowu władza wpiernicza się w prywatny obszar!… ludzie obudźcie się!
kenn
Zaplanowane, tak jak wszystkie inne regulacje, ograniczenia itd. "Epidemia" jest ostatnim etapem wprowadzania totalitarnej dyktatury.

Powiązane: Najem i wynajem mieszkań i domów

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki