REKLAMA

Hiszpania zamawia szczepionkę na Covid-19, rozważa godzinę policyjną

2020-10-20 18:43
publikacja
2020-10-20 18:43
fot. Maridav / Shutterstock

Rząd Hiszpanii zakontraktował 31,5 mln sztuk szczepionki na Covid-19 - ogłosił we wtorek minister zdrowia Salvador Illa. Zapowiedział równocześnie możliwość wprowadzenia godziny policyjnej z powodu nasilającej się epidemii.

Na popołudniowej konferencji prasowej w Madrycie Illa wyjaśnił, że podstawą ewentualnego wprowadzenia godziny policyjnej byłyby przepisy o stanie zagrożenia epidemicznego. Dodał, że kilka państw świata podjęło już taką decyzję.

“Analizujemy obecnie możliwość wprowadzenia godziny policyjnej na terenie całego kraju. Decyzja ta służyłaby przejęciu przez służby medyczne naszego kraju kontroli nad nasilającą się epidemią” - stwierdził Illa.

Poinformował też, że gabinet Pedra Sancheza zamierza sprowadzić w grudniu do Hiszpanii 3,1 mln sztuk szczepionki przeciwko koronawirusowi.

Wyjaśnił, że byłaby to pierwsza partia szczepionek zakontraktowanych przez rząd u firmy AstraZeneca. Dodał, że łącznie rząd chce sprowadzić do Hiszpanii od tego producenta 31,5 mln sztuk szczepionki przeciwko koronawirusowi.

“Warunkiem tej transakcji jest spełnienie przez nowy produkt wszystkich norm bezpieczeństwa” - zastrzegł hiszpański minister zdrowia.

Marcin Zatyka (PAP)

zat/ jo/ kar/

Źródło:PAP
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
djnsd
Powikłania po tej szczepionce są wprost niewyobrażalne. To śmierć w ampułce w czystej postaci made in usa.

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki