Hiszpania: pochwały policji zamiast sprawy sądowej

"Napisać wypracowanie wychwalające policję" - taką karę wymierzył 21-letniemu mieszkańcowi Las Palmas, stolicy Wysp Kanaryjskich, hiszpański sąd. Mężczyźnie groziła wysoka grzywna za ubliżanie stróżom prawa.

(YAY Foto)

Mieszkaniec Las Palmas zamieszczał w sieciach społecznościowych zdjęcia policjantów i dołączał obraźliwe komentarze. Wpisy znaleźli pracownicy komisariatu w Las Palmas i złożyli doniesienie. Zgodnie z hiszpańskim prawem, ubliżanie policji podlega kodeksowi karnemu i grożą za nie wysokie kary pieniężne, a nawet więzienie.

Autor komentarzy jest bezrobotny i nie mógłby zapłacić grzywny. Dlatego teraz, w ramach zadośćuczynienia, będzie zamieszczał w sieciach społecznościowych zdjęcia i teksty chwalące pracę policji, doceniające jej trud i wysiłek.

Nie jest to pierwsza tego typu decyzja hiszpańskiego sądu. Wcześniej, w Madrycie, autorowi graffiti nakazano narysowanie edukacyjnego komiksu, a okradającemu kioski - ukończenie szkoły średniej.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Ewa Wysocka/Barcelona/dw

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Mariola

Ciekawa sprawa, ciekawe czy u nas by się to sprawdziło ;) Ale jak chodzi o nasz polski grunt i odszkodowania to polecam kancelarię Aeger - tu nikt nikomu nie będzie kazał pisać wypracowań :P http://aeger.pl/

! Odpowiedz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,2% IV 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,9% III 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 164,53 zł III 2019
Produkcja przemysłowa rdr 9,2% IV 2019

Znajdź profil