REKLAMA

Handel fikcyjnymi fakturami: CBA zatrzymało 13 osób w tym organizatora procederu

2016-11-18 12:57
publikacja
2016-11-18 12:57
Handel fikcyjnymi fakturami: CBA zatrzymało 13 osób w tym organizatora procederu
Handel fikcyjnymi fakturami: CBA zatrzymało 13 osób w tym organizatora procederu
fot. Krzysztof Zuczkowski / / FORUM

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało 13 osób zamieszanych w handel fikcyjnymi fakturami, w tym organizatora procederu. Łukasz P. został schwytany w jednym z warszawskich hoteli na gorącym uczynku, gdy przyjął prawie pół miliona złotych za wystawienie fałszywych dokumentów.

Na trop nielegalnej działalności warszawskiego biznesmena wpadli funkcjonariusze z łódzkiej delegatury Biura.

Oficjalnie Łukasz P. prowadził firmę doradztwa gospodarczego i był prezesem założonej przez siebie fundacji. Radził, jak płacić mniejsze podatki. Proceder, choć nielegalny, był trudny do wykrycia dla służb skarbowych. Łukasz P. sprzedawał fałszywe faktury za catering, szkolenia czy doradztwo. Usługi nie były wykonywane, a przedsiębiorcy płacili Łukaszowi P. ustalony procent od wartości całej faktury. Potem płacili mniejsze podatki dzięki temu, że faktury wpisywali w koszty swoich firm. Na całej operacji tracił budżet państwa. CBA sprawdza, czy nie dochodziło do prania brudnych pieniędzy.

Oprócz Łukasza P., funkcjonariusze CBA zatrzymali też 12 innych osób, właścicieli firm i spółek, którzy brali udział w nielegalnym procederze. Dwóch z nich to obywatele Ukrainy.

Agenci CBA przeszukali siedziby firm, zabezpieczyli dokumenty księgowe i dane komputerowe.

Zatrzymani usłyszą zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie. Sprawa jest rozwojowa.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/I.Szczęsna/dabr

Źródło:IAR
Tematy
0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (13)

dodaj komentarz
~Marek
Jeśli prawo przewiduje 500 przywilejów i ograniczeń dla różnych grup to nic dziwnego że znajdują się ludzie którzy potrafią na tych różnicach zarobić. Rozwiązaniem jest uproszeczenie prawa a nie naginanie go w celu zrobienia bandyty z człowieka który po prostu korzysta z idiotycznych przepisów. W wolnym kraju nikogo by nie obchodziło Jeśli prawo przewiduje 500 przywilejów i ograniczeń dla różnych grup to nic dziwnego że znajdują się ludzie którzy potrafią na tych różnicach zarobić. Rozwiązaniem jest uproszeczenie prawa a nie naginanie go w celu zrobienia bandyty z człowieka który po prostu korzysta z idiotycznych przepisów. W wolnym kraju nikogo by nie obchodziło to czy faktura jest "fikcyjna" czy "prawdziwa". Wolny obywatel wydaje SWOJE pieniądze na co chce!
~motywacja
Za bardzo był zachłanny i tyle.
http://motywujacycytat.blogspot.com
~drit
@motywacja
Oraz niekoleżeński.
~Jan
Jak ktoś pisze, że bez kombinowania by firmy nie utrzymał to mi się chce poprostu śmiać. Po co człowieku się bierzesz za coś, do czego się nie nadajesz. JBo czy jak nie potrafisz naprawiać auta to oddajesz do mechanika czy kradniesz inne i udajesz, że sam zrobiłeś ?
~Dżejms
Napisz te porady swoje do zagranicznych zoptymalizowanych podatkowo koncernów. Dobranoc.
~drit
@Jan
Kiedy ktoś pisze takie idiotyzmy jak Ty to wiem na 120% że albo siedzi zagramanicą albo jest biurwą pseudo państwa polskiego.
~sasdas
Prawie wszyscy przedsiębiorcy prywatni kombinuja z lewymi fakturami. Inaczej nic by nie zarobili...Mamy tak wysokie koszty pracy i tak abrurdalne prawo podatkowe że nie da się prowadzić interesu w 100% legalnie bo nic nie zostanie dla przedsiębiorcy
~adam
Nie "prawie wszyscy".
Wsród moich znajomych nikt nie kobinuje z lewymi fakturami.
~Xyz odpowiada ~adam
A kto by się tym chwalił. O takich rzeczach się nie mówi! Chyba, że znajomy chce mieć na karku skarbówkę
~EkonoŁOM
Nie wszyscy

Ja nie kombinuję - pewnie nie umiem :)

A tak na serio, to za duże ryzyko - nie chcę aby dzieciak paczki mi przynosił (i nie mówię o PACZKOMACIE)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki