HSBC zwróci klientom 4 miliony funtów

Bank HSBC wypłaci 6700 klientom rekompensaty finansowe za zbyt wysokie opłaty związane z kartami kredytowymi. Każdy z nich otrzyma część zasądzonego odszkodowania w wyniku 13-letniego postępowania sądowego zainicjowanego przez 60-letniego już klienta.

HSBC zwróci klientom 4 miliony funtów
HSBC zwróci klientom 4 miliony funtów (Bankier.pl)

Całkowita kwota świadczenia do podziału dla klientów wynosi 4 mln funtów – donosi „The Guardian”. Brytyjski nadzór finansowy podał do informacji, że HSBC zgodził się uiścić kwotę. Zadośćuczynienia będą wypłacane klientom, którzy zostali obciążeni opłatami za „ściąganie długu” nakładanymi przez HFC Bank i John Lewis Financial Services, które wykupił Bank HSBC.

Wspomniane 4 mln funtów jest wynikiem sporu sądowego rozpoczętego w 2003 roku przez jednego z klientów HFC Banku. Nicholas Wilson zarzucił instytucji nielegalne pobieranie opłat i przez 13 lat walczył z nimi w sądzie.

Opłaty zostały uznane w 2010 roku przez Office of Fair Trade jako bezzasadne – nie odzwierciedlały faktycznego kosztu obsługi zadłużenia zgromadzonego na rachunkach wydanych kart kredytowych.

MG

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 13 ~autor

Takimi groszami się mają zajmować? A zarobili na tym nie miliony tylko miliardy. To ma być kara? To róbmy tak ze złodziejami. Ukradł tysiąc to jak zwróci stówę to nei będzie wyroku i wszystko będzie ok.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.