REKLAMA

H&M zwolni 1500 pracowników

2022-12-01 09:00
publikacja
2022-12-01 09:00

H&M redukuje zatrudnienie. Szwedzka sieć odzieżowa zwolni 1500 pracowników. Planowane zmniejszenie dotyczy w większości personelu zapleczowego firmy - poinformował Reuters. Na ten moment nie wiadomo, w jakim stopniu zwolnienia dotkną pracowników zatrudnionych w Polsce.

H&M zwolni 1500 pracowników
H&M zwolni 1500 pracowników
fot. EVGENIA NOVOZHENINA / / Reuters / Forum

Kolejna duża firma zwalnia. Tym razem decyzję o redukcji podjął drugi największych na świecie detalista odzieżowy - H&M. Powodem cięć jest coraz wyższa inflacja oraz gwałtownie rosnące koszty związane z wojną na Ukrainie. Sytuacja na świecie "wywiera presję na oszczędzanie pieniędzy w firmach w całej Europie i Stanach Zjednoczonych" - podaje Reuters.

H&M planuje redukcję zatrudnienia. Według doniesień Reutersa pracę straci 1500 pracowników. Cięcia dotyczą głównie personelu pracującego na zapleczu firmy. Zwolnienia są częścią większego planu oszczędzania wprowadzanego w firmie. H&M zamierza zaoszczędzić ok. 2 mld koron szwedzkich - ok. 190 mln dolarów. 

"Utrzymanie oświetlenia i ogrzewania w ogromnych sklepach staje się coraz droższe przy tak zmiennych cenach energii" - wskazała Susannah Streeter, starsza analityczka Hargreaves Lansdown, cytowana przez Reutersa. Streeter zauważyła również, że z tym samym problemem mierzy się cała branża handlu detalicznego. 

Szwedzki gigant zatrudnia około 155 tys. osób na całym świecie. Oznacza to, że redukcja dotknie niecałego 1 proc. wszystkich pracowników. 

Dominika Florek

Źródło:
Tematy
Teraz BMW X3 już za 1400 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Teraz BMW X3 już za 1400 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
peluquero
Ciekawe co z 'personelem zapleczowym' firmy z Bangladeszu czy Chin? :)

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki