REKLAMA
BADANIE

Grupa Żywiec zamknie browar w Leżajsku. Marka piwa nie zniknie z półek

Marcin Kaźmierczak2023-02-08 12:04redaktor Bankier.pl
publikacja
2023-02-08 12:04

Grupa Żywiec zamknie browar w Leżajsku. Marka piwa nie zniknie z półek
Grupa Żywiec zamknie browar w Leżajsku. Marka piwa nie zniknie z półek
fot. momente / / Shutterstock

Tylko do końca czerwca 2023 r. będzie działał browar w Leżajsku – informuje „Puls Biznesu”. Choć pracę straci ponad 100 osób, produkowane tam piwo marki Leżajsk jednak nie zniknie z portfolio Grupy Żywiec. Produkcja zostanie przeniesiona do pozostałych browarów koncernu.

Likwidacja browaru w Leżajsku, który działał od 1978 r., związana jest z reorganizacją produkcji Grupy Żywiec, która zamierza produkować piwo jedynie w czterech pozostałych browarach znajdujących się w Żywcu, Warce, Namysłowie i Elblągu. W ciągu najbliższych trzech lat koncern zamierza inwestować w zakłady ok. 200 mln zł rocznie.

To kolejna likwidacja browaru należącego do Grupy Żywiec w ciągu ostatnich trzech lat. W 2020 r. koncern sprzedał warzący piwo od ponad 170 lat Browar Zamkowy w Cieszynie.

Dwa lata wcześniej koncern kupił z kolei 100 proc. udziałów Browaru Namysłów, pochodzącego jeszcze z 1862 r. Transakcja opiewała na 500 mln zł.

Browar w Leżajsku jest znacznie młodszy. Powstał w 1978 r., choć jak czytamy na stronie internetowej Grupy Żywiec, ma być spadkobiercą pierwszego leżajskiego browaru warzącego piwo w XVI w. na podstawie przywileju Zygmunta I Starego.

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy

Od stycznia 2023 r. zmieniły się wskaźniki kadrowo-płacowe. Prezentujemy najważniejsze zmiany. I zachęcamy do pobrania pliku pdf. Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 20 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Browar do Grupy Żywiec, będącej częścią koncernu Heineken, należał od 2004 r. W 2021 r. w browarze uwarzono 800 tys. hektolitrów, czyli 160 mln butelek piwa.

Jak zapewnia Simon Amor, prezes zarządu Grupy Żywiec, koncern będzie rozmawiał ze związkami zawodowymi. Rozmowy będą dotyczyły programów, którymi będą mieli zostać objęci obecnie pracownicy leżajskiego browaru. Browar Leżajsk na początku 2023 r. zatrudniał 103 osoby.

Źródło:
Marcin Kaźmierczak
Marcin Kaźmierczak
redaktor Bankier.pl

Redaktor prowadzący działu Twoje Finanse - Biznes w Bankier.pl. Zajmuje się tematyką nieruchomości. Przygotowuje raporty dotyczące cen mieszkań, pisze o trendach na tym rynku, monitoruje najciekawsze inwestycje w Polsce i za granicą. Na co dzień śledzi także rynek motoryzacyjny, a swoimi spostrzeżeniami dzieli się w sekcji Moto portalu Bankier.pl. Absolwent politologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Tel. 71 748 95 14.

Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (23)

dodaj komentarz
infinityhost
"ma być spadkobiercą pierwszego leżajskiego browaru warzącego piwo w XVI" - i nikt nie protestuje, a jak zamykali tego wałbrzyskiego Krzysztofa to ludzie zbiórki robili.
lebski_gosc
Piwo proszę państwa to jest od ceny 8zł w górę.
langdon25
Samochód proszę Państwa to jest od ceny Milion zł w górę - reszta to mydelniczki
zoomek
Ty po prosty nie wiesz jak tanie w produkcji jest piwo.
forfun
Będzie piwo Leżajsk z wrocławia, szczecina czy też pcimia.

to bedzie wprowadzanie w błąd
dawid_gmyrek
A powyżej piszą, że Grupa Żywiec zamierza produkować piwo jedynie w czterech pozostałych browarach znajdujących się w Żywcu, Warce, Namysłowie i Elblągu.
forfun odpowiada dawid_gmyrek
To były wymyślone przykłady by pokazać absurd sytuacji
dawid_gmyrek
W ubiegły czwartek Biedra miała w ofercie Harnasia z 50-procentową zniżką: kup 20 butelek za cenę jedynie 10. To daje cenę 1,32 zł za butelkę - jakiej jakości płyn można wyprodukować i sprzedać z zyskiem przy tak groteskowo niskiej cenie?
robi-max
Dobrze to nazwałeś - PŁYN - wszystkie płyny produkowane przez wielkie koncerny nie są piwem i nie powinny sie tak nazywać. Heineken, Zywiec, VanPurr, Kompania piwowarska - produkują nie piwo tylko truciznę.
dawid_gmyrek odpowiada robi-max
Heineken posiada Zywiec :)

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki