Grodno złożyło do UOKiK wniosek ws. przejęcia BaRGo

Grodno złożyło wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w sprawie przejęcia kontroli nad BaRGo sp. z o.o. z siedzibą w Dziekanowie Polskim, podał Urząd.

Wniosek wpłynął 27 października, sprawa jest w toku.

"Zamierzona koncentracja polega na przejęciu przez Grodno S.A. z siedzibą w Michałowie-Grabinie kontroli nad spółką BaRGo sp. z o.o. z siedzibą w Dziekanowie Polskim. Przejęcie kontroli nastąpi poprzez nabycie przez Grodno 100% udziałów w kapitale zakładowym BaRGo (koncentracja w rozumieniu art. 13 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów)" - czytamy w informacji.

BaRGo jest spółką prowadzącą działalność w zakresie dystrybucji (hurtowej sprzedaży) artykułów elektrotechnicznych (kabli oraz oświetlenia) w 9 punktach sprzedaży położonych w województwie mazowieckim. BaRGo nie posiada spółek zależnych, podał Urząd.

Grodno jest spółką publiczną notowaną na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych S.A. Około 80% akcji Grodno należy do Andrzeja Jurczaka i Jarosława Jurczaka. Działalność spółki koncentruje się na dystrybucji produktów elektrotechnicznych za pośrednictwem sieci 57 hurtowni zlokalizowanych na terytorium całej Polski (53 punktów własnych i 4 franczyzowych). Oferta Grodno obejmuje również rozwiązania z zakresu fotowoltaiki (m.in. panele słoneczne), podano także.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.