Grey: Nigdy nie byłem współpracownikiem żadnych służb specjalnych

Nigdy nie byłem współpracownikiem żadnych służb specjalnych - napisał w oświadczeniu przekazanym PAP b. wiceminister spraw zagranicznych Robert Grey. "Oświadczenie przesyłam, aby nieprawdziwe informacje na mój temat znajdujące się w przestrzeni publicznej nie były powielane" - dodał.

Grey: Nigdy nie byłem współpracownikiem żadnych służb specjalnych
Grey: Nigdy nie byłem współpracownikiem żadnych służb specjalnych (MSZ)

"Zwracam się do mediów o uszanowanie mojej osoby i nierozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na mój temat. Jednocześnie stanowczo domagam się sprostowania nieprawdziwych oraz szkalujących informacji i rozważam wystąpienie na drogę sądową w związku z tą sprawą, która narusza moje dobre imię" - napisał Grey w oświadczeniu.

Rzecznik rządu Rafał Bochenek poinformował w środę po południu PAP, że premier Beata Szydło na wniosek szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego odwołała Roberta Greya z funkcji wiceministra spraw zagranicznych. Jak dodał, jest to związane ze zmianami organizacyjnymi w resorcie. "Każdy minister sam może kształtować politykę kadrową" - dodał rzecznik rządu.

"Odwołanie wiceministra Roberta Greya wynika ze zmiany koncepcji kierownictwa MSZ" - podkreśliło MSZ w komunikacie przesłanym w środę PAP. "Stanowczo dementujemy bezpodstawne doniesienia niektórych mediów, że dymisja ta ma związek z rzekomym zatajeniem przez niego współpracy z amerykańskimi służbami" - zaznaczył resort. Jak dodano, ministerstwo planuje w inny sposób wykorzystać wiedzę i doświadczenie Roberta Greya.

Wyborcza.pl, która pierwsza poinformowała w środę o odwołaniu Greya, podała, że został on odwołany pilnie, gdyż zataił fakt współpracy ze służbami USA, mimo że był o to pytany.

Wiceminister Grey pełnił funkcję podsekretarza stanu od 30 września br.; został odwołany we wtorek 29 listopada. W MSZ Grey był odpowiedzialny za dyplomację ekonomiczną oraz politykę amerykańską i azjatycką. (PAP)

mok/ mars/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~michnik

Waszczykowski skompromitował się po raz kolejny. Ile razy jeszcze ? A Duda nadał najwyższy odznaczeni państwowe Order Orła Białego niejakiej Irenie Szewińskiej, która w 1981 roku wstąpiła do PRON i opowiedziała się po stronie morderców górników z kopalni Wujek w grudniu 1981 roku. Teraz pan Duda opowiedział się po stronie Szewińskiej z domu Kirszensztejn. Wstyd i hańba !

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~Eskimos

Zaskoczyles mnie z Szewinską, żeby promować kogoś wyslugujacego się komuchom...
No tak, ale żona Pana Dodka z tego samego plemienia.

! Odpowiedz
0 1 ~michnik odpowiada ~Eskimos

http://www.przegladsportowy.pl/lekkoatletyka,irena-szewinska-odznaczona-orderem-orla-bialego,artykul,669603,1,287.html

! Odpowiedz
0 4 ~aaaaaaaa

ta jasne.........

! Odpowiedz
0 6 ~wyborca

jasne tak jak u bolka

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil