Greenpeace zwraca uwagę na konieczność ochrony tuńczyka

Francuski Greenpeace przeprowadził spektakularną akcję protestacyjna przed siedzibą ministerstwa rybołówstwa i rolnictwa. Chodziło o zwrócenie uwagi na konieczność ochrony tuńczyka.

Piętnastu działaczy Greenpeace-France usypało przed siedziba ministra Michela Barnier stos pięciu ton łbów tuńczyka. Celem akcji było zwrócenie uwagi na groźbę wyginięcia gatunku. W Marakeszu w Maroku toczą się na ten temat dyskusje w gronie przedstawicieli 45 państw świata skupionych w Międzynarodowej Komisji do spraw Ochrony Tuńczyka.

Greenpeace zarzuca komisji i rządowi francuskiemu hipokryzję. Komisja zezwala na połów 29 i pół tysiąca tuńczyków. Według naukowców pułap - to piętnaście tysięcy ton. Tymczasem w ubiegłym roku złowiono na świecie ponad 60 tysięcy ton tych ryb. Francja, która znajduje się w czołówce państw odławiających tuńczyka odmawia wprowadzenia zakazu łowienia tego gatunku ryb.

Greenpeace domaga się uznania 40% mórz i oceanów na świecie za rezerwaty pod ścisłą ochroną. Liczba łowionych tuńczyków znacznie wzrosła wraz z niesłychanym wzrostem popularności dań japońskich - suszi i sashimi.
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil