REKLAMA

Greckie restauracje przyjmą tylko zaszczepionych lub z negatywnym wynikiem testu

2021-07-13 15:22, akt.2021-07-17 07:44
publikacja
2021-07-13 15:22
aktualizacja
2021-07-17 07:44
Greckie restauracje przyjmą tylko zaszczepionych lub z negatywnym wynikiem testu
Greckie restauracje przyjmą tylko zaszczepionych lub z negatywnym wynikiem testu
fot. bekulnis / / Shutterstock

W Grecji w piątek weszły w życie nowe obostrzenia, w związku z tym, że kraj zmaga się ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem. Jedynie osoby z zaświadczeniami o zaszczepieniu będą mogły być obsługiwane we wnętrzach restauracji, barów i kawiarni. Nowa zasada nie dotyczy miejsc na świeżym powietrzu.

Jest to najnowsze z serii ograniczeń mających na celu ratowanie letniego sezonu turystycznego i obejmuje także turystów zagranicznych.

Osoby zaszczepione twierdzą, że nowe obostrzenie jest ceną, jaką będą musieli zapłacić ci, którzy odmawiają zaszczepienia.

COVID-19 - psuje wakacje, ściąga pieniądze. Jak się nie naciąć? Webinar z ekspertem i zniżka od Bankier.pl

Negatywny test na COVID-19 tuż przed wylotem czy niespodziewane zachorowanie na zagranicznych wakacjach wielu zrujnowało nie tylko wakacje, ale i domowy budżet. O historiach klientów, którym się to przydarzyło, specjalista od ubezpieczeń opowie podczas webinaru organizowanego przez Bankier.pl 14 lipca. Uczestnicy będą mogli zadawać swoje pytania i skorzystać ze zniżki na zakup wakacyjnej polisy.

"Zgadzam się, że osoby zaszczepione powinny mieć pewne przywileje. Jeśli ktoś nie chce się zaszczepić, to jego wybór, lecz wtedy obowiązują go pewne ograniczenia" - powiedział Yiannis Kamalakis, klient kawiarni w Atenach.

W środę ponad 5 tys. protestujących antyszczepionkowców, machając greckimi flagami i drewnianymi krzyżami, demonstrowało przed parlamentem w Atenach w sprzeciwie wobec rządowemu programowi szczepień.

Do tej pory około 41 proc. Greków powyżej 15 lat zostało całkowicie zaszczepionych. Wcześniej w tym tygodniu rząd nakazał obowiązkowe szczepienia dla pracowników służby zdrowia i pracowników domów opieki.

Rząd uruchomił COVID FREE GR, aplikację, która może skanować europejskie cyfrowe świadectwa szczepień, aby pomóc firmom w sprawdzaniu klientów i przestrzeganiu reguł antycovidowych.

Władze chcą uniknąć nowego lockdownu, a właściciele firm twierdzą, że zrobią wszystko, co w ich mocy, aby pomóc w osiągnięciu sukcesu. Gospodarka Grecji z powodu pandemii skurczyła się w ubiegłym roku o 8,2 proc.

"Jesteśmy za działaniami rządu. Naszą jedyną obawą jest to, że zwiększają one koszty naszej działalności" - powiedział Yiannis Chatzitheodosiou, szef ateńskiej Izby Handlowej.

W piątek Grecja zgłosiła 2 691 przypadków Covid-19, co daje łącznie 453 200 zakażeń. Zarejestrowano 12 833 zgony, w tym 14 w piątek.

jo/ kib/

Źródło:PAP
Tematy
Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Advertisement

Komentarze (14)

dodaj komentarz
jacek-19
Z zona poszlismy dzisiaj do Schloss Schönbrunn. Chcielismy usiasc i cos zjesc i wypic w kawiarni na powietrzu, w ogrodku. Niestety zona zapomniala zabrac Coronapass i wszedzie (nam w dwoch) odmowiono obslugi. Bardzo nas przepraszano, ale takie sa wymogi. Ja mialem pass, ale to bylo za malo. Trudno, tak jest i nalezy sie z tym pogodzic.
daniel_1
Trzeba dać napis, żeby wpuszczać tylko w krawatach.
Klient w krawacie jest mniej awanturujący się.
ameba1
Już się te artykuły okołokowidowe robią nudne i męczące. Napiszcie w końcu, że Polacy chętnie kupują nieruchomości za gotówkę :) Albo, że "mocny spadek złotówki względem euro!", zaglądasz, a tam ruch o 2 grosze...

Gdyby wyłączyli komentowanie to bankiera by już jutro nie było. Ciekawe artykuły
Już się te artykuły okołokowidowe robią nudne i męczące. Napiszcie w końcu, że Polacy chętnie kupują nieruchomości za gotówkę :) Albo, że "mocny spadek złotówki względem euro!", zaglądasz, a tam ruch o 2 grosze...

Gdyby wyłączyli komentowanie to bankiera by już jutro nie było. Ciekawe artykuły to ja sobie czytuję na reutersie. Przykładowo jakaś typiara z who jest przerażona tym, że ludzie zaczynają mieszać dawki szczepionki i przyjmują ich czasami za dużo...

I też ani słowa o RPA?! Boimy się zamieszek, więc nie chcemy pokazywać żadnych zamieszek? To tak jak z tym, żeby nie pokazywać wtargnięć na boisko, żeby nie promować takich zachowań.

piwic
A jak ktoś jest ozdrowieńcem takim nie za bardzo, czyli przeszedł kowida i miał nawet pozytywny wynik testu ale zmarł (nie na kowida, ale na współistniejące), to wejdzie do knajpy, czy go wywalą?
ptokbentoniczny
Już niedługo w Polsce. Także dalej siedźcie i nie protestujcie. Aż was zamkną w łagrze.
gege01
Tytuł artykułu wprowadza w błąd. Grecje restauracje przyjmą także ozdrowieńców!
pdox
Tak, oficjalnie, a z relacji osób w Grecji wynika, że nikt niczego i tak nie sprawdza.
dididif
Niezaszczepieni to, niezaszczepieni tamto. Niech komuniści podają procentowy udział zaszczepionych i niezaszczepionych wśród nowych przypadków. Widocznie jest "źle", skoro cicho sza. W innym wypadku już by komunistyczni siepacze gnali nahajami niezaszczepionych na apel w obozach zagłady.
marekpoznan
"Grecja tego lata zamierza ożywić sektor turystyczny" - regulacjami oraz utrudnieniami nie ożywią...
gege01
"do sierpnia" czy "od sierpnia" ?

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki