REKLAMA
CHCESZ ZACZĄĆ INWESTOWAĆ?

"Gowinowe komplikacje podatkowe dla kasy średniej". Morawiecki mówił o błędach w "Polskim ładzie"

2022-07-04 07:20
publikacja
2022-07-04 07:20
"Gowinowe komplikacje podatkowe dla kasy średniej". Morawiecki mówił o błędach w "Polskim ładzie"
"Gowinowe komplikacje podatkowe dla kasy średniej". Morawiecki mówił o błędach w "Polskim ładzie"
/ Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

O militarnym i gospodarczym wsparciu dla Ukrainy, środkach dla Polski z KPO i związanymi z nimi tzw. kamieniami milowymi, trudnych relacjach z Solidarną Polską Zbigniewa Ziobry mówił w poniedziałkowym wydaniu "Polski Times.pl" premier Mateusz Morawiecki.

W opublikowanej w poniedziałek rozmowie z "Polska Times.pl" szef rządu pytany był o nadchodzące wybory parlamentarne oraz wspólną listę z Solidarną Polską oraz ugrupowaniami takimi jak Partia Republikańska. Premier odpowiedział, że chciałby iść z nimi do wyborów, ponieważ Zjednoczona Prawica jest "szerokim obozem".

Pytany o zmiany struktur Prawa i Sprawiedliwości i utworzenie 94 okręgów odpowiedział, że pandemia doprowadziła do istotnych zmian w stylu życia ludzi, a tym samym partią "została nieco uśpiona". "Celem na teraz jest odrodzenie życia partii, kontaktów z ludźmi w każdej gminie, w każdym powiecie" - podkreślił w rozmowie z "Polską Times.pl".

Premier Morawiecki dodał, że zmiany te doprowadzą do "zwiększenia aktywności wszystkich działaczy Prawa i Sprawiedliwości".

Choć w rozmowie szef rządu zaznaczył, że każda partia chce wygrać i rządzić samodzielnie, to PiS jest "gotowe po wyborach na rozmowy z każdym, kto chce zmieniać Polskę a lepsze i ją wzmacniać".

Wskazywał również na błędy, jakie do tej pory popełnił rząd. Jednym z nich, w jego ocenie, jest "Gowinowe" zamieszanie wokół podatków dla klasy średniej. "Przyznaję, że nie wykazałem tu wystarczającego zdecydowania, a to było rozwiązanie po prostu zbyt skomplikowane i utrudniało życie wszystkim" - tłumaczył.

Dopytywany o reformę sądownictwa przeprowadzaną przez Zbigniewa Ziobrę odpowiedział, że cały czas mocno ją wspiera i każda dobra reforma ma u niego zielone światło. Jako powód ciągłego nieprzeprowadzenia jej wskazał "wielki opór sędziów" wspierany przez "totalną opozycję" oraz brak zrozumienia dla intencji reformy ze strony Brukseli.

"Być może można było tę reformę zacząć inaczej, ale nie ma sensu rozdrapywać starych ran. Trzeba szukać lepszych rozwiązań. Tego potrzebuje Polska, tego chcą Polacy" - ocenił.

Całość rozmowy z premierem Mateuszem Morawieckim dostępna jest na stronie internetowej polskatimes.pl. (PAP)

Autorka: Aleksandra Kiełczykowska

ak/ godl/

Źródło:PAP
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (12)

dodaj komentarz
prawnuk
wystarczyło powiedzieć: likwidujemy kwotę wolną, i liczymy podatki:
9% do 30.000 zł, 21% do 120.000 zł, 41% do miliona, 45% powyżej miliona
i tak to mogło wyglądać od początku.
and00
O ile pamiętam to ten cały "Polski Ład" firmował premier swoim nazwiskiem, on za niego odpowiada, i to on powinien polecieć
Gowin może i nie grzeszy rozumem i ma straszne parcie na koryto, partie zmienia regularnie, teraz pewnie zostanie chłopem o ile go znowu nie zamkną w wariatkowie, ale POlski ład to nie jego wina
O ile pamiętam to ten cały "Polski Ład" firmował premier swoim nazwiskiem, on za niego odpowiada, i to on powinien polecieć
Gowin może i nie grzeszy rozumem i ma straszne parcie na koryto, partie zmienia regularnie, teraz pewnie zostanie chłopem o ile go znowu nie zamkną w wariatkowie, ale POlski ład to nie jego wina a MORAWIECKIEGO
fakt2
Zatrudnia dobrego stolarza do szybkiego skracania nosa.
Było duże parcie na wdrożenie tzw. "(bez)ładu". Ustawa pisana była na kolanie i nie uwzględniano zgłaszanych uwag.
Ktoś zaakceptował założenia do ustawy, a następnie ktoś to coś zaakceptował w całości. Akceptacja zapisów ustawy wymagała szczegółowej analizy i
Zatrudnia dobrego stolarza do szybkiego skracania nosa.
Było duże parcie na wdrożenie tzw. "(bez)ładu". Ustawa pisana była na kolanie i nie uwzględniano zgłaszanych uwag.
Ktoś zaakceptował założenia do ustawy, a następnie ktoś to coś zaakceptował w całości. Akceptacja zapisów ustawy wymagała szczegółowej analizy i przeczytania jej ze zrozumieniem. Ktoś najpierw mocno lansował tego legislacyjnego bubla., a potem cała tzw. "dobra zmiana" przegłosowała te przepisy podnosząc łapki do góry.
Teraz wszyscy wypierają się "ojcostwa" tych przepisów jak żaba błota i zrzucają winę najpierw na szeregowych pracowników MF, a ostatnio na Gowina.
jaaaa
Gowin był orędownikiem mniejszego wzrostu opodatkowania dla osób zarabiających 6-10 tys brutto. Taki był jego cel. Dlatego została wymyślona skomplikowana ulga dla klasy średniej. Dlaczego została zaakceptowana? Bo było parcie na szybkie procedowanie zmian, ustawa pisana na kolanie. Wystarczyło trochę zwolnić i przygotować nowe podatki Gowin był orędownikiem mniejszego wzrostu opodatkowania dla osób zarabiających 6-10 tys brutto. Taki był jego cel. Dlatego została wymyślona skomplikowana ulga dla klasy średniej. Dlaczego została zaakceptowana? Bo było parcie na szybkie procedowanie zmian, ustawa pisana na kolanie. Wystarczyło trochę zwolnić i przygotować nowe podatki spokojnie, bezbłędnie i wprowadzić je od 2023 roku, a nie 2022. Dużo osób i instytucji apelowało o to, ale rząd parł do przodu. Błędy w polskim ładzie to efekt tego pośpiechu, a nie wina gowina....
karbinadel
"Wina Gowina" to się nawet rymuje. Brawo Mateo, w nagrodę otrzymujesz talon na balon
mmmmooooo
chyba talon na talon bo niedługo nic więcej w tym kraju nie będzie...
kaczyslaw_
Ciekawe kiedy jakiś ***ior stwierdzi, że obecna sytuacja to wina rządów Mieszka I.
inwestor.pl
Pinokio obiecał niskie podatki. I mamy mnóstwo niskich podatków, które po zsumowaniu już nie są takie niskie. Tu opłata, tam danina i w kolejnym miesiącu dla polityków nowa limuzyna.
obywatel_monte_christo
Kiedy wszyscy z zapartym tchem czekali kto tym razem będzie winny - UE, Tusk, Putin, Niemcy, Żydzi czy Reptilianie premier zaskoczył wszystkich i wymienił Gowina :D

Powiązane: Polski ład - Niskie podatki

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki