Gowin: Uzasadnione programy społeczne utrudniają obniżanie podatków

Wicepremier Jarosław Gowin powiedział w radiowej Jedynce, że uzasadnione programy społeczne utrudniają obniżanie podatków. Minister nauki i szkolnictwa wyższego mówił o tym w radiowej Jedynce.

Gowin: Uzasadnione programy społeczne utrudniają obniżanie podatków
Gowin: Uzasadnione programy społeczne utrudniają obniżanie podatków (fot. bostylfoto / FORUM)

Wicepremier zaznaczył, że rząd pracuje obecnie nad uproszczeniem systemu podatkowego tak, by stał się on bardziej przyjazny dla obywateli. Dodał, że chciałby bardzo, by nowe podatki były niższe niż dotychczasowe. Zastrzegł jednak, że realizacja tego celu będzie trudna, bo "uzasadnione postulaty czy programy społeczne, takie jak "Rodzina 500 plus" wymagają wysokich nakładów budżetowych."

Mówiąc o uproszczeniu systemu podatkowego Jarosław Gowin zapowiedział że lada moment Ministerstwo Rozwoju przedstawi duży pakiet ułatwień dla przedsiębiorców. Rozwiązania te powinny jego zdaniem szybko przejść przez etap parlamentarny.

Według wicepremiera polskiej gospodarce pomogłoby ograniczenie wyłudzania podatku VAT i przyśpieszenie wydawania funduszy unijnych.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/PR1/vey/zr

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 6 ~henk

Na początek znieście koncesje/licencje/zezwolenia, czyli przywrócenie ustawy Wilczka i otwórzcie zawody zamknięte i uprośćcie przepisy podatkowe. To nic Wasz budżetu nie kosztuje, a ożywi gospodarkę i zwiększy przychody podatkowe.

! Odpowiedz
0 3 ~zez

Nie da się bo Unia. Zobacz ile ton makulatury produkuje Bruksela każdego roku

! Odpowiedz
0 0 ~qaz odpowiada ~zez

Duda: To bzdura, że się nie da.

Andrzeje jednak mowia, ze sie nie da... da sie za to tysiac nowych podatkow na Miesiewiczow i Suskich.

! Odpowiedz
2 4 ~zez

Wy tutaj to wszyscy bez wyjątku jesteście kapitaliści-socjaliści, czyli chcecie obciąć wydatki państwa, ale tylko te, z których nie korzystacie. Obciąć wydatki na szkoły - mówi bezdzietny, obciąć przywileje emerytalne - mówi 20-latek dla którego przyszła emerytura to abstrakcja itd. itp. Ale gdy jest pomysł, żeby obciąć WASZE przywileje, to wrzask. HIPOKRYCI

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 0 ~tomtom odpowiada (usunięty)

Drogi Max,
Jeśli prowadzisz działalność to wiesz jak ten system działa. Część kasy trafia na konto emerytalne, część to składka chorobowa, wypadkowa, zdrowotna w większej części odliczana od podstawy opodatkowania. Tak więc, wyluzuj. Zapewne opłacałeś "niski ZUS" przez 25 m-cy, na zleceniu chu..a zarabiałeś to i składka taka jaka jest.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 ~asdf

@zez: Właśnie chodzi o to żeby obciąć wszystkie wydatki poza tymi związanymi z dobrem wspólnym, trzeba odejść od redystrybucji podatków - koryto ma być puste, pieniądze mają pozostać w kieszeniach obywateli. Oczywiście należy pamiętać o ludziach którzy przez całe swoje życie płacili składki zdrowotne i emerytalne i na te osoby trzeba będzie nadal płacić jakiś specjalny podatek.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 ~zez odpowiada (usunięty)

taki stary a taki niekumaty - ZUS to system który wypłaca z twoich składek emerytury OBECNYM emerytom i jest to forma podatku. Nie ma tam żadnych "twoich" pieniędzy i wysokość twojej emerytury nie będzie mieć związku z tym ile "uzbierasz" tylko z kondycją przyszłego budżetu.

! Odpowiedz
0 0 ~zez odpowiada ~asdf

no to teraz zdefiniuj te "dobro wspóne"? Dla każdego to co innego i dziwnym trafem zawsze ma związek z tym, co akurat jest ważne dla konkretnej osoby

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium przedsiębiorcy

Brak wydarzeń

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.