REKLAMA

Google zdetronizował Facebooka

2020-01-15 09:37
publikacja
2020-01-15 09:37
Google zdetronizował Facebooka
Google zdetronizował Facebooka
fot. REUTERS/Leah Millis / / FORUM

Po raz pierwszy od 5 lat Facebook utracił pozycję lidera. W ostatnim kwartale 2019 roku to Google otrzymał "żółtą koszulkę" pod względem liczby pobrań jego aplikacji. TikTok zaskoczył, a WhatsApp został gwiazdą wśród najczęściej pobieranych aplikacji

W ostatnim kwartale 2019 roku Google zdetronizował Facebooka w rankingu przygotowanym przez Sensor Tower. Po raz pierwszy od 5 lat lider wszystkich klasyfikacji utracił pierwsze miejsce. Google w czwartym kwartale 2019 został numerem jeden wśród światowych wydawców: miał 850 mln pobrań, natomiast Facebook zanotował ich 800 mln.

fot. Sensor Tower / / Sensor Tower

Google w 2019 roku osiągnął 19% wzrost w stosunku do ubiegłego roku. Powodem mogą być ogromne wycieki danych jego głównego konkurenta. Google i Facebook to bohaterowie sceny, a za nimi w rankingu mamy "przepaść". Na trzecim miejscu znalazł się chiński ByteDance, firma będąca właścicielem aplikacji TikTok, z dwukrotnie mniejszą liczbą pobrań.

fot. Sensor Tower / / Sensor Tower

W 2019 roku wśród najczęściej pobieranych aplikacji dominuje WhatsApp. TikTok w porównaniu do ubiegłego roku przeskoczył w rankingu dwie pozycje i zajął miejsce wicelidera. W samym ostatnim kwartale ubiegłego roku pobrany był blisko 220 mln. Na trzeciej pozycji Messenger, a za nim Facebook. 

W świecie gier w ostatnim kwartale liderem została mobilną wersja Call of Duty. Ponad 180 mln pobrań zapewniło jej 6 miejsce w rocznym rankingu najczęściej ściąganych gier.

DF

Źródło:
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki