REKLAMA

Google zalecał urlop zdrowotny pracownikom skarżącym się na rasizm lub seksizm

2021-03-08 18:58
publikacja
2021-03-08 18:58
Google zalecał urlop zdrowotny pracownikom skarżącym się na rasizm lub seksizm
Google zalecał urlop zdrowotny pracownikom skarżącym się na rasizm lub seksizm
fot. turtix / / Shutterstock

Gdy pracownicy skarżyli się na rasizm lub seksizm, kadry w Google doradzały im urlop zdrowotny lub poddanie się poradnictwu w zakresie zdrowia psychicznego - informuje portal NBC News.

Portal NBC przytacza historię Benjamina Cruza, byłego pracownika w dziale Google Cloud. Jedna ze współzatrudnionych powiedziała, że ma skórę znacznie ciemniejszą niż się spodziewała. Cruz, Amerykanin pochodzenia meksykańskiego, zgłosił ten komentarz do działu kadr. Tamże doradzono mu, że powinien "zakładać dobre intencje". Niezadowolony poprosił o dokładniejsze zbadanie incydentu, ale urzędnik z kadr przekazał, że dochodzenie w sprawie zostało zamknięte.

Doświadczenie Cruza przypomina te kilku byłych i obecnych pracowników Google, w tym dwóch czarnoskórych kobiet, Timnit Gebru i April Curley, które zostały wyrzucone z firmy pod koniec ubiegłego roku - pisze NBC. Obie kobiety były znane z tego, że opowiadały się za "zwiększeniem różnorodności w branży". Gdy ich skargi dotyczące sposobu, w jaki firma radzi sobie z dyskryminacją ze względu na rasę i płeć, dotarły do działu kadr, obie otrzymały tę samą radę: poddać się poradnictwu w zakresie zdrowia psychicznego lub wziąć urlop zdrowotny.

NBC pisze, że co najmniej dziewięciu innych obecnych i byłych pracowników Google zgłosiło, że zostało potraktowane w kadrach w podobny sposób. Po ich pomoc zwrócili się po komentarzach czy pytaniach współpracowników dotyczących ich koloru skóry, włosów lub preferencji seksualnych. (PAP)

mobr/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
blind-oln
"Jedna ze współzatrudnionych powiedziała, że ma skórę znacznie ciemniejszą niż się spodziewała."

No i? To jeszcze nie jest rasizm. Tak jak rasizmem nie jest, gdy się powie, że ma włosy jaśniejsze niż się spodziewała. Albo jest wyższy niż się spodziewała. To jest tylko komentarz odnośnie wyglądu.
"Jedna ze współzatrudnionych powiedziała, że ma skórę znacznie ciemniejszą niż się spodziewała."

No i? To jeszcze nie jest rasizm. Tak jak rasizmem nie jest, gdy się powie, że ma włosy jaśniejsze niż się spodziewała. Albo jest wyższy niż się spodziewała. To jest tylko komentarz odnośnie wyglądu. Nie ma w tym zdaniu żadnej dyskryminacji.
dariuszpiasecki
Nawet mocno lewicowe firmy z doliny krzemowej nie opierają się lewactwu, niedługo chyba przeniosą się w inne, bardziej przyjazne miejsce. Nie ma to jak przyjąc pracowniczkę do pracy, płacić jej 14-15 tys dolarów miesięcznie, bo tyle zarabia się w topowych firmach, i zamiast pracy słuchać stękania pracownika że firma Nawet mocno lewicowe firmy z doliny krzemowej nie opierają się lewactwu, niedługo chyba przeniosą się w inne, bardziej przyjazne miejsce. Nie ma to jak przyjąc pracowniczkę do pracy, płacić jej 14-15 tys dolarów miesięcznie, bo tyle zarabia się w topowych firmach, i zamiast pracy słuchać stękania pracownika że firma rekrutuje według kompetencji, a powinna według koloru skóry i tego co kandydat ma między nogami - czytaj więcej czarnych i kobiet, bo tak!
luxferre
To przykre, że kiedy jedna duża firma dba o zdrowie pracowników bardziej niż o to co napiszą w mediach, to nas szokuje.
Dostrzegając problemy psychiczne sugerują dobre rozwiązanie. Szkoda, że to taka rzadkość.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki