REKLAMA

Google zakazuje reklam ślusarzy w Belgii, Holandii, RFN i Szwecji

2021-02-12 10:37
publikacja
2021-02-12 10:37
Google zakazuje reklam ślusarzy w Belgii, Holandii, RFN i Szwecji
Google zakazuje reklam ślusarzy w Belgii, Holandii, RFN i Szwecji
fot. turtix / / Shutterstock

Wyszukiwarka internetowa Google zakazała wszelkich ogłoszeń usług ślusarskich pojawiających się w wynikach wyszukiwania w Belgii, Holandii, Niemczech i Szwecji, ponieważ, jak uważa, większość z nich pochodzi od nieuczciwych rzemieślników.

"W lutym 2021 r. zaktualizowaliśmy zasady Google Ads dotyczące Usług lokalnych, aby doprecyzować, że reklamy usług ślusarskich nie mogą być wyświetlane w Niemczech, Szwecji, Belgii i Holandii. Naruszenie tych zasad nie spowoduje natychmiastowego zawieszenia konta bez wcześniejszego ostrzeżenia. Ostrzeżenie zostanie wysłane co najmniej 7 dni przed zawieszeniem konta" - czytamy w oświadczeniu firmy.

Google tłumaczy, że większość, jeśli nie wszystkie, reklamy pojawiające się w wynikach wyszukiwania pochodzą od niewiarygodnych lub nawet nieuczciwych ślusarzy, którzy wykorzystują potrzebujących - na przykład kogoś, kto się zatrzasnął w domu, albo przed mieszkaniem - i naliczają wygórowane opłaty za najprostsze usługi.

Zakaz dotyczy właśnie tych czterech krajów, ponieważ problem wydaje się być tam szczególnie dotkliwy - informuje w piętek portal internetowy "The Brussels Times" powołując się na rzecznika Google.

Decyzja korporacji wywołała niezadowolenie Evy De Bleeker, sekretarz stanu w belgijskim ministerstwie sprawiedliwości, odpowiedzialnej za ochronę praw konsumentów.

"W tej chwili wszystkie reklamy są zakazane. Zarówno nieuczciwych ślusarzy, jak i tych godnych zaufania" - ubolewała polityk w piątek na antenie flamandzkiego radia VRT. De Bleeker poinformowała, że jej resort przygotowuje ze zrzeszeniami rzemieślniczymi ślusarzy system certyfikacji, który przywróciłby im prawo do reklamowania się.

Z Brukseli Artur Ciechanowicz (PAP)

asc/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Advertisement

Komentarze (15)

dodaj komentarz
lorelie
Demokracja i praworządność w wielkiej krasie. Nawoływanie do wspierania nielegalnych imigrantów wciąż są publikowane, ataki i nawolywanie do wojnyLempart także...
1a2b
Takie europejskie platformy komunikacyjne powinny być już dawno gotowe. Ale szczyt możliwości tych buców timermansów, spórków i reszty pasożytów to jest krzywizna banana.
jag63
A może Google zechciałoby zakazać afiszowania się przez nieuczciwych polityków.
Szczególnie tych, rozgłaszających wygórowane i nierealne obietnice.

Na przykład obniżenie wieku emerytalnego.

.
qwertas
Albo 76 obietnic Trzaskowskiego? Póki co spełnił 7-8. Także Google powinien go zablokować, jak nieuczciwego polityka.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
pozhoga
Jedni bolszewicy dziwią się że inni bolszewicy działają po bolszewicku.
jan-kowalski
A gdyby tak, czysto hipotetycznie, przyjąć choćby w państwach, w których takie praktyki są stosowane przez BigTech (a jeszcze lepiej całej UE), że w reakcji na taki zakaz jego obywatele przez co najmniej jeden dzień nie korzystają z ich usług i narzędzi (albo po prostu są one ordynarnie na terytorium tego państwa wyłączane A gdyby tak, czysto hipotetycznie, przyjąć choćby w państwach, w których takie praktyki są stosowane przez BigTech (a jeszcze lepiej całej UE), że w reakcji na taki zakaz jego obywatele przez co najmniej jeden dzień nie korzystają z ich usług i narzędzi (albo po prostu są one ordynarnie na terytorium tego państwa wyłączane przez jego służby - nie wiem, czy techniczne byłoby to wykonalne, ale patrząc na Chiny, Rosję i kilka jeszcze innych państw zakładam, że tak), to może nauczyłoby to te firmy rozumu?
Choć trochę.
znawca_wszystkiego
Ja chyba k śnie. Za kogo te patafiany się uważają, żeby mówić co można a czego nie można?
a-zet
Google cierpi na chorobę monopolistów a jest to choroba nieuleczalna i śmiertelna. Big techy skończą się przymusowym podziałem jak AT&T, któremu Amerykanie zawdzięczają dekady zapóźnienia. Kiedy cała Europa miała od dawna komórki to oni jeszcze biegali z pagerami.
and00 odpowiada a-zet
Nawet tak nie myśl, to myślozbrodnia, wymarzą cię z rzeczywistości i co im zrobisz?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki