REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Goldman Sachs planuje zwolnienia w Azji

2016-09-26 12:54
publikacja
2016-09-26 12:54

Bank inwestycyjny Goldman Sachs planuje zwolnić 25% swoich pracowników na terenie Azji – donosi agencja Bloomberg. Przyczyną jest spadek zainteresowania usługami instytucji wśród firm w regionie, a także rosnąca popularność chińskich banków inwestycyjnych.

fot. Lucas Jackson / / FORUM

Według informacji Bloomberga, jeszcze w tym roku Goldman Sachs dokona redukcji zatrudnienia w sektorze bankowości inwestycyjnej na obszarze Azji (poza Japonią). Skala zwolnień ma sięgnąć około 25% całej kadry. Jak na razie brak jeszcze oficjalnych informacji na ten temat, a komentarza w sprawie odmówił też rzecznik instytucji. Zgodnie z poufnymi  informacjami, największe cięcia będą dotyczyć krajów takich jak Hong Kong i Singapur, natomiast najsłabiej redukcję etatów odczują Chińczycy.

Jako przyczynę zwolnień najczęściej wskazuje się malejący udział banku na azjatyckim rynku. W porównaniu do poprzedniego roku, jeśli chodzi o liczbę przeprowadzonych emisji akcji, w których uczestniczył Goldman Sachs nastąpiła redukcja o 29%. Stanowi to najgorszy wynik od 2008 r., a sama instytucja spadła z drugiego na jedenaste miejsce na liście inwestycyjnych graczy w regionie pod względem wielkości przeprowadzanych emisji. Warto dodać, że powyższe dane nie dotyczą Japonii.

Kurczące się udziały Goldman Sachs to częściowo skutek wzrostu aktywności chińskich banków inwestycyjnych w obszarze Azji. Zgodnie z danymi zebranymi przez Bloomberga, w bieżącym roku zajmują one siedem z dziesięciu najwyższych pozycji na wspomnianej już liście, choć dotyczącej jedynie Hong Kongu.

Te problemy stanowią silny ból głowy dla zarządzających. Według wyliczeń firmy Dealogic, zajmującej się usługami analitycznymi dla świata finansów, obecne wpływy Goldman Sachs z tytułu przeprowadzonych ofert publicznych, fuzji oraz przejęć spadły w ujęciu rocznym o co najmniej 10%. Ostatnio instytucja miała również problemy z dostosowaniem się do wyższych wymagań kapitałowych i nowych regulacji ograniczających podejmowanie ryzyka, co przełożyło się na dalsze zmniejszenie zysków.

Mikołaj Fedkowicz

Źródło:
Tematy
Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~SurvirorMan
Azjaci się nie interesują, bo nie chcą mieć nic wspólnego z tą żydowską fabryką przekrętów finansowych!
~wierzący
Czy będzie w tej sprawie oświadczenie ambasady USA i Izraeela
~zez
ojej, żółci lepiej grają w grę goldmana niż sam goldman :)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki