Getin zmienia się w VeloBank. Oto nowe logo

Wojciech Boczoń2022-11-18 13:42, akt.2022-11-19 09:24analityk Bankier.pl
publikacja
2022-11-18 13:42
aktualizacja
2022-11-19 09:24

Z nieoficjalnych informacji Bankier.pl wynika, że rebranding oddziałów Getin Banku ruszy już w ten weekend. Poniżej prezentujemy nowe logo VeloBanku. W poniedziałek odbędzie się konferencja prasowa, podczas której zaprezentowane zostanie identyfikacja wizualna marki i strategia.

Getin zmienia się w VeloBank. Oto nowe logo
Getin zmienia się w VeloBank. Oto nowe logo
fot. Łukasz Dejnarowicz / / FORUM

Z końcem września Getin Bank został poddany przymusowej restrukturyzacji przez BFG. Bank nadal będzie działał, ale pod marką VeloBank. Na czele nowej instytucji stanął Adam Marciniak, związany wcześniej z grupą CCC, ale przez lata pracujący m.in. w PKO BP.

Całą operację przeprowadzono ekspresowo, a szczegóły na temat nowego brandu i strategii zostaną zaprezentowane w najbliższy poniedziałek. Z nieoficjalnych informacji Bankier.pl wynika, że rebranding oddziałów ruszy już w ten weekend, więc jest szansa na zapoznanie się z nowym logotypem jeszcze przez poniedziałkową premierą.

Jak wygląda logo VeloBanku?

Zdecydowano się zachować „getinowe” barwy, czyli zieleń i biel. Nowy logotyp ma kształt kwadratu, w który wpisane są cztery mniejsze kwadraty. W górnym rzędzie znajdą się litery „V” i „E”, a poniżej „L” i „O.”. Kwadraty są koloru zielonego, a litery – białego. Pod kwadratem znajduje  się zielony dopisek „Bank”.

Co się nie zmieni w VeloBanku?

Bank przypomina, że klienci nie muszą nic robić w związku ze zmianą marki. Nie zmienią się bowiem:

•             numery rachunków bankowych,

•             produkty i usługi

•             terminy ważności kart,

•             numery PIN,

•             hasła do bankowości internetowej i mobilnej,

•             adresy placówek,

•             warunki zawartych umów,

•             numery infolinii,

•             zlecone transakcje

Zmianie ulegną natomiast:

•             nazwy niektórych produktów i usług,

•             adres strony internetowej,

•             adresy mejlowe pracowników. Wszystkie adresy będą miały końcówkę @velobank.pl

Będzie przerwa techniczna

Prace serwisowe rozpoczną się już dzisiaj, w związku z czym aż do niedzieli mogą wystąpić przerwy w dostępie do bankowości. Bank będzie o nich jednak informował z wyprzedzeniem.

Więcej szczegółów podamy w poniedziałek, po konferencji, na której zostanie zaprezentowana nowa strategia.

Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący branżowego serwisu PRNews.pl. Autor cyklu raportów "Polska bankowość w liczbach". Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich. Dwukrotnie nominowany do nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka oraz laureat tej nagrody w 2014 r. Finalista Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Clubu Polska za 2019 r.

Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (31)

dodaj komentarz
madarot
Miałem konto w tym psim banku, swego czasu wziąłem u nich kredyt i nabyłem ich obligacje. Teraz mi mówią, że obligacji już nie mam, bo banku nie ma, ale kredyt musze spłacać choć banku już niema - to jak to jest? Jak ino tylko to coś się zawiąze jakieś tam velo srelo itd, od razu wypisuje się od tych oszustów. Raz oszukali i okradli Miałem konto w tym psim banku, swego czasu wziąłem u nich kredyt i nabyłem ich obligacje. Teraz mi mówią, że obligacji już nie mam, bo banku nie ma, ale kredyt musze spłacać choć banku już niema - to jak to jest? Jak ino tylko to coś się zawiąze jakieś tam velo srelo itd, od razu wypisuje się od tych oszustów. Raz oszukali i okradli z akcji i obligacji bez konsekwencji, to zrobią to ponownie, przeciez nic im nie grozi!
ronald_tysk
A dopiero co Boczoń tutaj pisał o rzekomo masowych kradzieżach katalizatorów z elektryków - każdy orze jak może?
przyluda
Wziąłem kredyt w banku w którym byłem współwłaścicielem i akcjonariuszem getin noble. Również nabyłem obligacje indeksowane Wiborem tego banku. Teraz okazuje się że, w tym banku już nie jestem współwłaścicielem, obligacji mi nie spłacą, a kredyt muszę płacić bo mnie zlicytują. Jak to się dzieje że przejmują aktywa bez zobowiązań?Wziąłem kredyt w banku w którym byłem współwłaścicielem i akcjonariuszem getin noble. Również nabyłem obligacje indeksowane Wiborem tego banku. Teraz okazuje się że, w tym banku już nie jestem współwłaścicielem, obligacji mi nie spłacą, a kredyt muszę płacić bo mnie zlicytują. Jak to się dzieje że przejmują aktywa bez zobowiązań? Okradli mnie czy to normalne jest?
and00
Słabo zarządzałeś, bank zbankrutował,
Lokaty i obligacje przepadły, bo bank nie ma pieniędzy na spłatę, a kredyt nadal musisz spłacać bo to idzie na spłatę innych wierzycieli banku
Kolejność ich zaspokojenia reguluje prawo upadłościowe
Będzie dużo kasy, może dla ciebie też coś zostanie
adn odpowiada and00
Nie pisz bzdur, że lokaty przepadły, bo nic takiego nie ma miejsca.
Poczytaj trochę, zanim zaczniesz się wymądrzać.
od_redakcji
Władcy pieniądza żerują na narodzie w czasie pokoju i spiskują przeciwko niemu w czasach nieszczęścia. Są oni bardziej despotyczni niż monarchia, bardziej zuchwali niż autokracja i bardziej egoistyczni niż biurokracja.
od_redakcji
Lubię wybitny obraz Makowskiego Krach banku. W sali instytucji finansowej, która właśnie zbankrutowała, dama dyskutuje o czymś z policjantem, generał próbuje dać wyraz oburzeniu w rozmowie z młodziutką żoną, kupiec z bólem spuścił głowę, pogodził się z myślą, że wszystko skończone i stracone. A w kącie sprytny elegant z zarządu banku,Lubię wybitny obraz Makowskiego Krach banku. W sali instytucji finansowej, która właśnie zbankrutowała, dama dyskutuje o czymś z policjantem, generał próbuje dać wyraz oburzeniu w rozmowie z młodziutką żoną, kupiec z bólem spuścił głowę, pogodził się z myślą, że wszystko skończone i stracone. A w kącie sprytny elegant z zarządu banku, ukradkiem zerkając, szybko chowa do kieszeni jakieś papiery.
kch002
Jakos wielkiej nowej strategii nie widac. Jest promocja dla tych co nie posiadali konta ze zwrotem 10% za platnosci, 600zl na 6-mies. Reszta praktycznie bez zmian, jedynie konto osobiste PLN darmowe bez posiadania karty, czyli nie ma koniecznosci wykon. 5 transakcji karta jak dotychczas (oplata jest za jej posiadania i zwolnienie Jakos wielkiej nowej strategii nie widac. Jest promocja dla tych co nie posiadali konta ze zwrotem 10% za platnosci, 600zl na 6-mies. Reszta praktycznie bez zmian, jedynie konto osobiste PLN darmowe bez posiadania karty, czyli nie ma koniecznosci wykon. 5 transakcji karta jak dotychczas (oplata jest za jej posiadania i zwolnienie z oplaty za 5 trans). Obecni klienci, ktorzy nie byli zainteresowani karta moga spokojnie z niej teraz zrezygnowac, chyba, ze maja rach. walutowe platne (gdzie owe platnosci karta dzialaja na zwolnienie z oplaty-zasady jak dotychczas).
madarot
Z dala od tych złodziei raz oszukali to zrobią ponownie! Umorzyli akcje i obligacje i wiele rodzin płacze, bo stracili kase. Co to za akcja? Czyli gdy ja pożycze pieniądze np od sąsiada i stracę prace, bede miał z lekka kłopoty finansowe, to żeby mu tych pieniędzy nie oddać wystarczy zmienić nazwisko i już ok!
kch002 odpowiada madarot
Nikt normalny nie inwestowal w akcje ani obligacje Getina, one od dawna byly bezwartosciowe. Zawsze znajda sie chetni na calym swiecie, zeby kupowac tzw. obligacje smieciowe, bo moze sie uda, ktos wybawi firme z zapasci i zarobi sie krocie. Getin upadl, a to co sie odbylo to procedura wymyslona przez EU, zeby nie urumamiac BFG oraz Nikt normalny nie inwestowal w akcje ani obligacje Getina, one od dawna byly bezwartosciowe. Zawsze znajda sie chetni na calym swiecie, zeby kupowac tzw. obligacje smieciowe, bo moze sie uda, ktos wybawi firme z zapasci i zarobi sie krocie. Getin upadl, a to co sie odbylo to procedura wymyslona przez EU, zeby nie urumamiac BFG oraz zeby posiadacza srodkow ponad gwarancje nie stracili srodkow na rach. bankowych.

Powiązane: Przejęcie Getin Noble Banku

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki