REKLAMA

Getin Holding otrzymał wypowiedzenie umowy ws. sprzedaży Carcade

2016-02-17 19:39
publikacja
2016-02-17 19:39

Getin Holding otrzymał od Siderock Trading and Investments Limited pismo wypowiadające warunkową umowę sprzedaży Carcade - podała spółka w komunikacie.

fot. HH / / Bankier.pl

Pismo skutkuje rozwiązaniem warunkowej umowy sprzedaży z chwilą jego otrzymania przez Getin Holding. W komunikacie napisano, że rozwiązanie umowy nie pociąga za sobą istotnych skutków finansowych dla grupy Getin Holdng.

Getin Holding 16 grudnia informował o podpisaniu warunkowej umowy sprzedaży udziałów w Carcade. Cena sprzedaży stanowić miała równowartość 169,5 mln zł. Umowa była podpisana z Siderock Trading and Investments, spółką powiązaną z rosyjskim Forus Bank.

W sierpniu Getin Holding podpisał warunkową umowę sprzedaży Carcade ze spółką Artertesia Consulting, powiązaną z rosyjskim BinBank. Cena sprzedaży stanowić miała równowartość 172,5 mln zł. W październiku bank otrzymał jednak od Artertesia Consulting wypowiedzenie warunkowej umowy.

Carcade to rosyjska spółka leasingowa specjalizująca się w leasingu samochodów oraz lekkich pojazdów dla małych i średnich przedsiębiorstw. Na dzień 30 września suma bilansowa grupy Carcade wynosiła 19.444.770 tys. RUB, natomiast suma kapitałów własnych 3.005.054 tys.

Kapitałowa i moralna odnowa Getinu

Kapitałowa i moralna odnowa Getinu

Dobra zmiana zawitała do banku. Zmienia ofertę, wycina nieuczciwych pośredników i sprzedawców, stawia na jakość. Na efekty trzeba jednak poczekać. W przeszłości Getin już kilka razy deklarował zmianę profilu działania, przestawienie biznesu ze sprzedażowego na relacyjny. Po chwilowych zrywach zawsze górę brały liczby i liczył się wynik. Tak sprofilowany był system motywacyjny, promujący sprzedaż, tak pomyślane były produkty i promocje.

gsu/ asa/RUB.(PAP)

Źródło:PAP Biznes
Tematy
0 zł za prowadzenie konta! Otwórz PKO Konto za Zero >>

0 zł za prowadzenie konta! Otwórz PKO Konto za Zero >>

Komentarze (11)

dodaj komentarz
~polak2
zostawi za darmo po co kupować ?I tak Rus polaka wyrolował.
~Gordon_G
Czyli nikt nie chciał kupić. Jak działa tak jak Getin, to nie ma się co dziwić.
~boas
Od dawna powtarzam że Getin i cała ta grupa Czarneckiego to wielki przekręt i KNF będzie miał z tym duży problem...iego
~Demokrata
Leszek Czarnecki to TW (ps. Ternes) byłych komunistycznych słuźb specjalnych
~MatkaFranka
Nawet bracia Rosjanie po sprawdzeniu 2 krotnie poznali się na jaki to kolos na glinianych nogach.Tak jak reszta byznesów Pana Leszka.Nikt już ich kupi.Czasy frajerów się skończyły? A przyjdą jeszcze czasy rozliczenia krzywd.
~ms
Czarnecki mogl z tego banku zrobic perle
A co zrobil
~Ozyrys120
Hahahahahahahaha no i w piz du wylądował
~ToznowuJa
nie ma to jak się cieszyć z problemów Polskiego kapitału. Wolisz pewnie Niemców?
~cc odpowiada ~ToznowuJa
Nie, wolę kogoś uczciwego !
Nawet Niemca

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki