Kolejny bank żegna się z Windowsem na telefonach

analityk Bankier.pl

Kolejny bank zdecydował się wycofać aplikację mobilną na system Windows Phone. W Getin Banku program będzie dostępny tylko do 25 lutego 2020 roku. Na placu boju pozostał już tylko PKO Bank Polski, ale i on zapowiedział, że wkrótce skończy wspierać aplikacje na ten system.

System Windows Phone nie cieszy się dużą popularnością użytkowników. Jak wynika z danych serwisu StatCounter ma on już jedynie 0,63 proc. udziałów rynkowych w Polsce. Liderem jest Android (blisko 95 proc.), a na drugim miejscu jest iOS (4,25 proc.).

Dlatego banki jeden po drugim decydują się na zakończenie wsparcia dla swoich aplikacji mobilnych napisanych na ten system. Krok taki podjął właśnie Getin Bank, który poinformował swoich użytkowników, że programy Getin Mobile i Noble Mobile na Windows Phone będą dostępne tylko do 25 lutego. Bank zachęca użytkowników do przesiadki na bardziej popularne systemy, czyli Androida lub iOS.

(fot. Łukasz Dejnarowicz / FORUM)

Getin Bank to jeden z ostatnich banków wspierających Windowsa. Na placu boju pozostał jeszcze PKO Bank Polski (wraz z Inteligo), ale i tu dni aplikacji na ten system są już policzone. – W najbliższych miesiącach zamkniemy aplikacje IKO dla Windows – powiedział podczas październikowej konferencji prasowej Michał Macierzyński, dyrektor Departamentu Usług Cyfrowych w PKO Banku Polskim. Dodał, że bank już nie rozwija programu na ten system operacyjny.

Niedawno o zakończeniu wsparcia informował Credit Agricole, a wcześniej m.in. ING Bank Śląski i mBank.

Tymczasem warto przypomnieć, że w styczniu firma Microsoft zakończyła wsparcie systemu Windows 7. Banki zalecają, by klienci nie korzystali już z tego systemu, bo nie będą do niego wydawane łatki bezpieczeństwa.

Wojciech Boczoń

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 golabek79

Dobrze zrobili, kto korzysta z Windows Phonów?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne