REKLAMA

„Gazeta Wyborcza” drożeje

2018-11-05 08:23
publikacja
2018-11-05 08:23

Od listopada wzrosną ceny „Gazety Wyborczej”. Podwyżki dotyczyć będą wszystkich wydań papierowych z wyjątkiem wtorkowego. Agora, wydawca dziennika, tłumaczy wzrosty wysokimi kosztami papieru i prądu.

fot. / / Reuters

Jak czytamy w portalu Wirtualne Media, cena poszczególnych wydawnictw wzrośnie o co najmniej 50 groszy. I tak poniedziałkowe wydanie „Gazety Wyborczej” będzie po podwyżce kosztowało 4,99 zł (wcześniej 4,49), środowe i czwartkowe – 4,49 zł (zamiast 3,99 zł), piątkowe – 4,59 zł (podwyżka z 3,99 zł), a sobotnio-niedzielne – 5,49 zł (z 4,99 zł). Nie zmieni się jedynie cena wydania wtorkowego, która wciąż będzie wynosić 3,99 zł.

Niektóre wydania „Gazety Wyborczej” ukazujące się we wtorki, środy i czwartki kosztowały w ostatnim czasie 2,99 zł. Ogłoszona z początkiem listopada podwyżka wynika ze skokowych podwyżek cen papieru i usług (energii elektrycznej). Agora na otarcie łez zaznacza jednak, że ceny dziennika w prenumeracie teczkowej są około 20 proc. niższe od cen nominalnych poszczególnych wydań.

To już druga podwyżka cen „Gazety Wyborczej” w tym roku. Pierwsza z nich miała miejsce na początku 2018 r. i dotyczyła wydań poniedziałkowych, wtorkowych i sobotnich.

Zgodnie z sierpniowymi danymi ZKDP, rozpowszechnianie płatne "Gazety Wyborczej" zmniejszyło się rok do roku o 12 proc. do 101,5 tys. szt. W porównaniu z lipcem "Wyborcza" zanotowała wzrost o 2,9 proc.

Źródło:
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
grzegorzkubik
Drożeje bo mało kto kupuje biuletyn antyPIS.
prosto-o-nieruchomosciach
kto w ogóle czyta papierowe wydania?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki