REKLAMA
PIT 2023

Gamivo zmienia strategię biznesową, chce m.in. uprościć strukturę i wejść na nowe rynki

2023-12-08 09:46
publikacja
2023-12-08 09:46

Gamivo zmieniło strategię, spółka uprości strukturę oraz przygotuje ją do licencjonowania platformy przez inne podmioty. Celem nowej strategii jest również sprzedaż Gamivo .com Limited, operatora platformy odpowiedzialnego za obsługę płatności - podała spółka w komunikacie prasowym.

Gamivo zmienia strategię biznesową, chce m.in. uprościć strukturę i wejść na nowe rynki
Gamivo zmienia strategię biznesową, chce m.in. uprościć strukturę i wejść na nowe rynki
fot. Robert Gardziński / / FORUM

W nowej strategii Gamivo skupi się na rozwoju technologicznym platformy i poszerzaniu oferty produktowej. W komunikacie wskazano, że zmiana nie wpłynie na wyniki spółki przypadające akcjonariuszom j.d., a w długim terminie ma przyspieszyć rozwój geograficzny i produktowy spółki.

"To ruch, który pozwoli nam na efektywniejszą pracę nad kluczowymi elementami platformy, czyli technologią, marką, ofertą produktową i jakością obsługi. Chcemy bardziej skoncentrować się na naszych kluczowych kompetencjach, oddając bieżącą obsługę w ręce licencjobiorców. Przy czym chodzi głównie o obsługę płatności. Budowa oferty i marki oraz obsługa klientów pozostaje po naszej stronie" - powiedział cytowany w komunikacie prasowym prezes Gamivo, Mateusz Śmierzewski.

Wskazano, że platforma Gamivo .com, w tym know-how, technologia, oprogramowanie, logo, domena i strona internetowa, a także wszelka własność intelektualna, pozostaje w posiadaniu spółki. Gamivo. com Limited będzie nadal operatorem platformy, odpowiedzialnym przede wszystkim za procesowanie płatności i wydawanie produktów cyfrowych do kupujących. Dotychczas był to jedyny operator, a po zmianie strategii może być ich więcej, ale żaden na zasadach wyłączności.

Zmiana ma umożliwić rozpoczęcie poszukiwania nowych partnerów w tym obszarze, którzy koncentrują się na działalności finansowej. Dzięki temu mogą osiągnąć wyższą efektywność procesów, ponieważ specjalizują się w obsłudze danych rynków – specyficznych kanałów płatności, marketingowych i sprzedażowych. To jednocześnie zmniejsza dla Gamivo ryzyka wynikające z reżimu prawnego danej lokalizacji. Gamivo była i będzie odpowiedzialna za rozwój technologiczny platformy oraz rozwój marki Gamivo. com.

Wskazano, że dotychczas Grupa Gamivo głównie generowała przychody z zarządzania platformą. Po zmianach będą to przede wszystkim opłaty licencyjne od operatorów platformy. Tym samym Grupa Gamivo może raportować niższe skonsolidowane przychody, ale również niższe koszty.

Równolegle, Gamivo i Gamivo .com Limited podpisały umowę znacząco zwiększającą opłatę licencyjną z dotychczasowych 5 proc. od przychodów osiągniętych przez licencjobiorcę z tytułu prowadzenia platformy. Sprzedaż Gamivo.com Limited jest zgodna z przyjętą strategią.

Gamivo jest właścicielem Gamivo .com - platformy z grami, kartami podarunkowymi i innymi dobrami cyfrowymi. Z platformy korzystają głównie użytkownicy z Europy Zachodniej oraz Stanów Zjednoczonych. Spółka jest notowana na NewConnect.(PAP Biznes)

mcb/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki