REKLAMA

GPW: słabe banki, CD Projekt i AmRest w górę

Adam Torchała2016-01-25 17:16redaktor Bankier.pl
publikacja
2016-01-25 17:16

Podczas, gdy blue chipy dryfowały w bok, "średniaki" urosły o ponad procent. Wrażeń inwestorom dostarczały także banki.

GPW: słabe banki, CD Projekt i AmRest w górę
GPW: słabe banki, CD Projekt i AmRest w górę
fot. Marek Wisniewski / Puls Biznesu / / FORUM

Inwestorzy z Książęcej byli w poniedziałek świadkami stosunkowo nudnej sesji. WIG20 przy niewielkiej zmienności zyskał 0,1%. Na szeroki rynku obroty sięgnęły ledwie 622 mln zł, a WIG umocnił się o 0,4%. Była to więc trzecia wzrostowa sesja z rzędu na GPW.

Ciekawiej było wśród spółek średnich. Indeks mWIG postanowił pójść dziś własną drogą i umocnił się o 1,1%, czym ponownie oddalił się od rocznych minimów. Napędzały go rosnące o  6% akcje CD Projektu, który otrzymał rekomendację kupuj z ceną docelową 30,85 zł od analityków Noble. Blisko 5% zyskali akcjonariusze Forte i Integera.

fot. / / Bankier.pl

Dobrze wypadł dziś także AmRest (+2,8%), który pochwalił się, że  że jego wstępne wyniki sprzedaży wyniosły w czwartym kwartale 2015 roku 918 mln złotych, co stanowiło 14,8% wzrost w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Z kolei AmRest Coffee SK, spółka należąca do grupy kapitałowej, zawarła umowy dotyczące prawa i licencji do rozwoju, posiadania i prowadzenia kawiarni Starbucks na Słowacji 

Reklama

Nie wszyscy inwestorzy zaangażowani w spółki z mWIG-u mieli jednak powody do radości. O 2,2% potaniał Getin Noble, który tym samym spadł do najniższych poziomów w historii. Jeszcze więcej, 5,4%, straciło Hawe. Alcatel-Lucent Polska złożył pozew przeciwko Hawe oraz jego spółce zależnej Otwarte Regionalne Sieci Szerokopasmowe o zapłatę kwoty 55.994.147 zł

Z kolei w gronie blue chipów ponownie wyróżniały się banki. Spółki z sektora okupowały trzy najsłabsze miejsca w indeksie WIG20. Najwięcej stracił PKO BP (-2,1%), który wbrew zapowiedziom ministra finansów podniósł opłaty dla klientów indywidualnych. Po drugiej stronie rynku znalazły się papiery PZU, Enei i CCC. Wszystkie wymienione spółki zyskały ponad 2%.

WIG20 nieźle prezentował się na tle indeksów europejskich, choć warto pamiętać, że podczas ostatniej bessy był jednym z najsłabszych indeksów w Europie. CAC stracił dziś 0,6%, DAX 0,7%, a IBEX aż 2,1%.

Publikacja zawiera linki afiliacyjne.
Źródło:
Przeczytaj w Pulsie Biznesu
Jest nowa szefowa Google’a w Polsce. Do niedawna pracowała w InPoście
Adam Torchała
Adam Torchała
redaktor Bankier.pl

Redaktor zajmujący się rynkami kapitałowymi. Zdobywca tytułu Herosa Rynku Kapitałowego 2018 przyznanego przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Swoją uwagę skupia głównie na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, gdzie trzyma rękę na pulsie nie tylko całego rynku, ale także poszczególnych spółek. Z uwagą śledzi również ogólnogospodarcze wydarzenia w kraju i poza jego granicami.

Tematy
Firmowe konto i rachunek w euro. Te oferty wyróżniają się na rynku
Firmowe konto i rachunek w euro. Te oferty wyróżniają się na rynku

Komentarze (15)

dodaj komentarz
~janusz96
CD Projekt jest w WIG 30a nie w mWIG.
~wujek_dobra_rada
BEZPŁATNA REKOMENDACJA: słuchajcie, bo nie będę powtarzał. atrakcyjność inwestowania w Polsce, po ostatnich decyzjach politycznych, jest inaczej oceniana przez inwestorów krajowych i zagranicznych. aby zminimalizować ryzyko, warto tak naprawdę poczekać do końca kwartału, aż kurz opadnie i ukształtują się wyraźne trendy. w tej chwili BEZPŁATNA REKOMENDACJA: słuchajcie, bo nie będę powtarzał. atrakcyjność inwestowania w Polsce, po ostatnich decyzjach politycznych, jest inaczej oceniana przez inwestorów krajowych i zagranicznych. aby zminimalizować ryzyko, warto tak naprawdę poczekać do końca kwartału, aż kurz opadnie i ukształtują się wyraźne trendy. w tej chwili inwestowanie przypomina trochę poruszanie się po polu minowym.
~Michał_
Taka sama zasada long wygra short przegra kupiłem short ze jutro spadnie ty kupiłeś long ze wygra polska trafiłeś a z Norwegia przegrales tylko ile ?
~kibic
na Norwegię nie zdazyłęm po zapiłem po poprzednim zwycięstwie. taki pech, czyli trzeba mieć w życiu trochę szczęscia. mam tylko utarg z butelek za zwrot. jakoś się kalkuluje, tak dywidenda znaczy po imprezie...
~kibic
giełda to kasyno!!! lepsza bukmacherka! obstawiłem zwyciestwo Polaków i juro odbieram kaskę. reprezentacja pokonała Białoruś 32:26. to się rozumie. prawie żadnego ryzyka, łatwy szmal
~Michał_
Usa leci w dół i niema czy Orlen czy atm rynek w dół jestem na short wszystko co mocno uroslo
śmietanka będzie jutro
~Romano74
Dziś miał być ponoć smutny poniedziałek a wyszło rewelacyjnie: Sygnity + Atende!!!

Jak dobrze, że stawiam na informatykę.

Jeszcze tylko spokojnie ATM zacznie nabierać mocy. Po inwestycjach w latach 2014 - 2015 najbliższe lata to będzie spijanie śmietanki :)
~Uoren_Bufet
IT + ORLEN, mój wybór, tanie paliwa sprawiają, że ludzie jak szaleni tankują do pełną, tylko patrzeć jak PKN poda rewalacyjne wyniki qwartalne i leszcze rzucą się do akcji...
~Romano74 odpowiada ~Uoren_Bufet
Ja zatankowałem wczoraj na Orlenie gaz za 1,68 zł - też do pełna :)

Rzeczywiście nie pamiętam by było tak tanio to sobie pozwoliłem ;)
~milioner odpowiada ~Romano74
jak spadnie gaz do 1,5 zł na stacji w przy Auchanie to zagazuję mojego Porszaka

Powiązane: Sesja na GPW

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki