REKLAMA

Frank słabnie. Kurs blisko 4 zł

2015-01-30 09:06
publikacja
2015-01-30 09:06

Huśtawka na rynku walutowym ciągle trwa. Kurs franka szwajcarskiego, który spędza sen z powiek kredytobiorcom i bankom, spadł dziś do 4 zł.

Frank słabnie. Kurs blisko 4 zł
Frank słabnie. Kurs blisko 4 zł
/ SXC

Marsz w dół frank rozpoczął jeszcze wczoraj, kiedy najpierw spadł z 4,13 zł do 4,07 zł, a następnie kontynuował ruch do 4,03 zł. Dziś rano szwajcarska waluta jest jeszcze tańsza – ok. 9.00 czasu polskiego za franka zapłacić trzeba było nawet jedynie 4,0056 zł.

To oczywiście wciąż więcej niż przed zaskakującą decyzją Szwajcarskiego Banku Narodowego sprzed dwóch tygodni, lecz jednocześnie wyraźnie mniej od poziomów, które rozchwiany rynek wyznaczał tuż po tej decyzji.

CHF/PLN (Bankier.pl)Ruch na parze CHF/PLN to pokłosie sytuacji na EUR/CHF. Za jedno euro trzeba dziś zapłacić 1,0510 CHF, podczas gdy jeszcze kilka dni temu to frank był droższy od euro. W mediach społecznościowych od wczoraj pojawiają się plotki o "cichej" interwencji SNB w celu zbicia kursu franka. Oczywiście głosy są podzielone, a twardych dowodów takiego działania nie ma. Jedyną wskazówką jest ostatnia wypowiedź wiceszefa SNB, która wówczas solidnie zachwiała kursem szwajcarskiej waluty.

EUR/CHF (Bankier.pl)
Równolegle złoty osłabia się dziś rano wobec innych głównych walut. Za dolara trzeba zapłacić 3,7225 zł, za euro 4,2177 zł, a za funta 5,6092 zł.

Reklama

Michał Żuławiński

Źródło:
Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (39)

dodaj komentarz
~Janosik
Dołącz do pozwu grupowego wobec Bankowi Millennium w sprawie klauzul abuzywnych

http://millennium.arkis.pl

Jest juz nas blisko 3000!!! Uwolnij sie od franka.
~Cwieta
Ciekawe, co takiego się stało, że nagle się trend odwrócił. Może to jakaś niewidzialna ręka rynku?
~nauczyciel
Ty weź się naucz najpierw co to jest trend dobrze? Trend jest cały czas taki sam od wielu wielu lat i wcale się nie zmienił wręcz się umocnił. Jak nie masz wiedzy to nie mędrkuj. To jest tylko korekta, która zaraz się skończy.
~tt67
Do kredyciarzy walutowych: poczytajcie o klauzulach abuzywnych w Waszych umowach - są one podstawą do wytoczenia i wygrania procesu przeciw bankowi. Tu jest o nich: millennium.arkis.pl
Zostało mało czasu, a dla niektórych się już skończył - można skarżyć bank do 10 lat od podpisania umowy, potem przedawnienie. Nie macie żadnych
Do kredyciarzy walutowych: poczytajcie o klauzulach abuzywnych w Waszych umowach - są one podstawą do wytoczenia i wygrania procesu przeciw bankowi. Tu jest o nich: millennium.arkis.pl
Zostało mało czasu, a dla niektórych się już skończył - można skarżyć bank do 10 lat od podpisania umowy, potem przedawnienie. Nie macie żadnych kredytów frankowych, tylko ZŁOTÓWKOWE INDEKSOWANE DO KURSU FRANKA SZWAJCARSKIEGO. Żadnych franków NIE BYŁO!!! Dostaliście spekulacyjny i toksyczny instrument finansowy!
~mwa
Ale dlaczego miałbym to robić?
Przy ujemnym liborze i franku po 4 zł jestem i tak do przodu.
Zawsze byłem do przodu w stosunku do tego co płacą złotówkowicze.
I powiem szczerze że posty takich ludzi jak ty tylko utwierdzają mnie w przekonaniu że świat jest pełen pożytecznych idiotów którym można wmówić co tylko się chce,
Ale dlaczego miałbym to robić?
Przy ujemnym liborze i franku po 4 zł jestem i tak do przodu.
Zawsze byłem do przodu w stosunku do tego co płacą złotówkowicze.
I powiem szczerze że posty takich ludzi jak ty tylko utwierdzają mnie w przekonaniu że świat jest pełen pożytecznych idiotów którym można wmówić co tylko się chce, byle to dostatecznie długo powtarzać.
Frankowicze zawsze płacili mniej i dlatego politycy i dziennikarze mają kredyty we frankach. I dlatego teraz jest wysyp artykułów o biednych frankowiczach którym trzeba pomóc.
~arek odpowiada ~mwa
Chocby dlatego ze mozesz zadac zwrotu nielegalnie pobranego Spreadu wraz z odsetkami.
A potem splacac po kursie NBP.
No ale pewnie lepiej obrazac innych ktorzy daja dobre rady.
~FRANeK odpowiada ~mwa
głupi jesteś jeżeli myślisz że jesteś do przodu, chyba nie wiesz co to jest ujemny kapitał kry ci wzrósł o 75%
~franz
Libor -0,95,franek 4zł,jestem do przodu
~zbyszek1
Franek może być jeszcze słabszy niż przed uwolnieniem. Nie bój bidy. Wziąłeś kredyt we frankach to będziesz do przodu. Bank Centralny Szwajcari musi działać aby osłabić franka bo inaczej zdołują gospodarkę. Jeśli nie osłabią to wraz z dołowaniem gospodarki franek będzie się osłabiał automatcznie. Jak się nie obrócisz plecy zawsze Franek może być jeszcze słabszy niż przed uwolnieniem. Nie bój bidy. Wziąłeś kredyt we frankach to będziesz do przodu. Bank Centralny Szwajcari musi działać aby osłabić franka bo inaczej zdołują gospodarkę. Jeśli nie osłabią to wraz z dołowaniem gospodarki franek będzie się osłabiał automatcznie. Jak się nie obrócisz plecy zawsze z tyłu. Dwa ostatnie tygodnie pokazały jak ciemny i histeryczny jest nasz lud.
~nauczyciel odpowiada ~zbyszek1
Boszeee słabszy to masz mózg.... To jest tylko korekta w trendzie wzrostowym...

Powiązane: Życie z frankiem

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki