Francja: 45 osób uwięzionych w kolejce górskiej w Alpach spędzi tam całą noc

Spośród początkowo 110 osób, które utknęły w czwartek późnym popołudniem w wagonikach kolejki górskiej nad masywem Mont Blanc w Alpach 45 spędzi tam całą noc - poinformował szef MSW Francji Bernard Cazeneuve. Akcję ewakuacyjną przerwano ze względu na trudne warunki pogodowe.

[Aktualizacja - godz. 9:15] Prefektura Górnej Sabaudii poinformowała o uruchomieniu zablokowanej kolejki linowej we francuskich Alpach. Od wczoraj w małych wagonikach nad lodowcem były w niej uwięzione 33 osoby, wśród nich 10 letnie dziecko. Ich ewakuacja odbyła się normalną drogą - przez dolną stację kolejki.

Jak przekazał minister spraw wewnętrznych, w akcję ewakuacyjną zaangażowano cztery helikoptery, z pomocą których udało się uwolnić 65 osób. Pozostałe 45 będą musiały spędzić noc w wagonikach, ponieważ akcję ratunkową trzeba było zawiesić ze względu na trudne warunki pogodowe. Została ona wznowiona o godz. 7.15 w piątek.

Cazeneuve informował, że na miejsce zdarzenia przybyli pracownicy pogotowia, którzy przez całą noc pomagali osobom uwięzionym w wagonikach. Dostarczyli oni poszkodowanym koce, żywność oraz wodę.

Firma obsługująca wyciąg, La Compagnie du Mont Blanc, nie podała przyczyn awarii. W komunikacie podkreśliła jednak, że wagoniki zostały unieruchomione, po tym jak w górach zaczął wiać silny wiatr.

Kolejka górska, która uległa awarii, łączy francuski szczyt Aiguille du Midi z górskim punktem widokowym Helbronner, na granicy z Włochami. Wyciąg ma 5 km długości, a czas jazdy z jednego szczytu na drugi wynosi 30 min.

PAP/mmi/IAR

Źródło: Bankier24

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
5 0 ~opcjober

A ten co ich tam uwięził nie krzyczy czasem aby "allahu akbar" i majstruje coś przy linach?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil