Fiskus zakwestionuje, co tylko zechce

Jak fiskus się uprze, to będzie mógł zakwestionować każdą ulgę i kazać zwrócić zaoszczędzony podatek. I do tego dołożyć sankcję karną - alarmuje "Gazeta Wyborcza".

Wśród propozycji zmian ordynacji podatkowej, które mają poprawić sytuację podatników, Ministerstwo Finansów ukryło m.in. klauzulę obejścia przepisów podatkowych.

Urząd skarobowy policja» Skarbówka wspomaga policję w walce z piractwem

Dzięki niej fiskus ma mieć możliwość kwestionowania wszystkich działań podatników, jeśli uzna, że służą one obniżeniu płaconych przez nich podatków.

Podatnik będzie mógł się bronić, występując o opinię zabezpieczającą. Problem w tym, że taka opinia ma kosztować aż 25 tys. zł i nie będzie wiązać fiskusa. (PAP)

tpo/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Maklerek

Polska jako kraj jest piękna ale gospodarza to my nie mamy i przez to jest jak jest

! Odpowiedz
0 0 ~tylko logik

Głosowałem na PO, ale tylko SLD zmniejszyło nam podatki. Rozumiem że jest kryzys, ale takie działanie rządu i posłów PO powoduje, że będę głosował na SLD, może zmienią te bandyckie przepisy. Polska robi się organizacja przestępczą. Wziąć 25tys za opinię bez mocy wiążącej????? Polska to organizacja przestępcza i w dodatku o charakterze zbrojnym!!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~polak

Tylko Rząd i posłowie uczciwi reszta to złodzieje?bezrobotny złodziej bo ubezpieczenie woła?no innych uczciwych nie ma.........

! Odpowiedz
0 0 ~jasio

a co to czy kto to jest ten -----fiskus---?????? czy to jakis twor z Marsa czy nadczlowiek czy ktos nadludzki ????????????????,przeciez tam pracuja ludzie tacy jak my ,oni maja swoje dyrektywy zarzadzenia ,wydawane przez ludzi ,takich jak my ,czy to jest panstwo w panstwie????? ,czy prawo jest rowne dla wszystkich.............??? ??????? ,o co tu chodzi ?????????????,tj 1 strona a 2 wyglada tak ,samotne /tez na niby/ matki z dziekiem,lewi rencisci i emereci ,setki tysiecy naciagaczy ,itp podobny tlum wyciagajacych nieprawnie czsto reke po panstwowe pieniadze/czyt nasze / ,wiec to panstwo rznie glupa i ciagnie od nas i kolo sie zamyka..................

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~Eh...

Niestety właśnie tak jest.

Jak ktoś trafi na taki stołek dostaje papiery do podpisania, które nakazują mu takim człowiekiem być czyli bezduszną maszyną do gnębienia innych ludzi i zapomina, że kiedyś był lub może znaleźć się po tej drugiej stronie.

Najgorsi są tacy co nigdy nie byli po tej drugiej stronie (stronie słabszego) i tak są przytwierdzeni do państwowego stołka, że mają gwarancję niedostania się na tę słabszą stronę.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~krzysiek

Oto POlska Tuska i POpaprańców - bardzo Obywatelska !!!!!

! Odpowiedz
0 0 ~bb

takie rzeczy? tylko w polsce ! no i moze zimbabwe ( nie obrazajac ich)

! Odpowiedz
0 0 ~szalom

...bo Polska to koszerny kraj !...od morza do gór ,,,,i nie dla wszystkich !
....PO-pachołki żydowskiego nasienia ....

! Odpowiedz
0 0 ~Szaron Echter

By żyło się lepiej! 3*15%, zwolnienie urzędników, likwidacja abonamentu RTV, ograniczenie liczby posłów i ministerstw, tylko facet bez prawa jazdy stawia nowe radary, to nie do pomyślenia, żeby latać do Trójmiasta na weekendy...

...Lemingu głosuj dalej tak jak każe GW, a będzie jeszcze lepiej!

! Odpowiedz
0 0 ~staary

Zachłyśnięcie się wirtualnym kapitalizmem odbija sie wszystkim czkawką.
- komunistom, którzy ustanowili się kapitalistami nie posiadającym kapitału
- masom pracującym, bez pracy, które nazywa sie obecnie kapitałem ludzkim
Kilkukrotne! opodatkowanie surowców produkcyjnych i każdej żyjącej istoty w tym państwie, to owoce pracy z nierządu.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne