REKLAMA

First Class Financial Group na liście ostrzeżeń publicznych

2020-10-15 11:39
publikacja
2020-10-15 11:39
fot. Andrzej Hulimka / FORUM

First Class Financial Group sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie został wpisany na listę ostrzeżeń publicznych - podała Komisja Nadzoru Finansowego w czwartek w komunikacie.

KNF podała, że zawiadomienie dotyczy podejrzenia popełnienia przestępstwa z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, co oznacza prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia.

"Przewodniczący KNF przystąpił do postępowania zainicjowanego przez inny podmiot" - poinformowano. Postępowanie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Czym jest lista ostrzeżeń publicznych KNF

Prowadzona przez KNF lista ostrzeżeń jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których KNF zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy ostrzeżeń publicznych jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.

Na liście, oprócz nazwy podmiotu podejrzanego o przestępstwo, z biegiem czasu zamieszczana jest także informacja o przebiegu postępowania. Może to być wzmianka o prawomocnej odmowie wszczęcia postępowania przygotowawczego albo o prawomocnym umorzeniu postępowania przygotowawczego, a w przypadku wniesienia aktu oskarżenia, wzmianka o prawomocnym orzeczeniu sądu.

Wszystko o liście ostrzeżeń publicznych KNF

pgo/ je/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (3)

dodaj komentarz
minirekin
A na mojej liście ostrzeżeń jest; Pis, RPP, PFR i CBA
grzegorzkubik
A co to ma wspólnego z giełdą. Ech lemingi lemingi:)

Powiązane: Lista ostrzeżeń publicznych KNF

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki