REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Firma króla Karola III pozywa Muska. Poszło o lokal w centrum Londynu

Agata Wojciechowska2023-01-26 07:00redaktor
publikacja
2023-01-26 07:00

Chytry plan Elona Muska, by nie płacić za siedziby Twittera, spalił na panewce. The Crown Estate, agencja nadzorująca nieruchomości należące do rodziny królewskiej, pozwała platformę w związku z nieopłaconym czynszem za londyńską siedzibę. 

Firma króla Karola III pozywa Muska. Poszło o lokal w centrum Londynu
Firma króla Karola III pozywa Muska. Poszło o lokal w centrum Londynu
fot. HENRY NICHOLLS / /  Reuters / Forum

Pozew wpłynął do Sądu Najwyższego w Londynie - podaje agencja Reuters. Z kolei jak dowiedziała się BBC, chodzi o biura położone w budynku przy Piccadilly Circus w centrum stolicy Anglii. Wcześniej The Crown Estate usiłowało skontaktować się w tej sprawie, ale niestety nic to nie dało. Rozmowy nadal trwają.

To nie pierwszy ani zapewne nie ostatni pozew, jaki wpłynie do technologicznego giganta za niepłacony czynsz. Przypomnijmy, że to jeden z pomysłów Elona Muska na oszczędności. Ma nie płacić za swoje biura na całym świecie. Miliarder liczy, że najemcy nie będą ryzykować ostrzejszych działań, np. sądowych, by nie stracić kontraktów z liczącym się jeszcze koncernem Big Tech. Twitter odmówił komentarza w tej sprawie - nie wiadomo, czy dlatego, że nie ma nic mądrego do powiedzenia w tej sprawie, czy może dlatego, że nie ma kto odpowiadać. Przypomnijmy, że pierwszymi ze zwolnionych przez nowego właściciela pracowników byli ci z działu komunikacji z mediami

The Crown Estate to niezależna firma komercyjna, która generuje zyski płynące do Skarbu Państwa za nieruchomości należące do brytyjskiej korony. Monarcha otrzymuje z ich tytułu 15 proc., które przeznaczone są na Sovereign Grant. Z niego pokrywa się wydatki na obowiązki służbowe wykonywane przez członków rodziny królewskiej. Agencja ma w swoim portfelu pokaźny wykaz nieruchomości, m.in. w londyńskiej dzielnicy West End czy dna morskiego wokół Anglii, Walii i Irlandii Północnej. 

***

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy

Od stycznia 2023 r. zmieniły się wskaźniki kadrowo-płacowe. Prezentujemy najważniejsze zmiany. I zachęcamy do pobrania pliku pdf. Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 20 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Popkultura i pieniądze w Bankier.pl, czyli seria o finansach "ostatnich stron gazet". Fakty i plotki pod polewą z tajemnic Poliszynela. Zaglądamy do portfeli sławnych i bogatych, za kulisy głośnych tytułów, pod opakowania najgorętszych produktów. Jakie kwoty stoją za hitami HBO i Netfliksa? Jak Windsorowie monetyzują brytyjskość? Ile kosztuje nocleg w najbardziej nawiedzonym zamku? Czy warto inwestować w Lego? By odpowiedzieć na te i inne pytania, nie zawahamy się zajrzeć nawet na Reddita.

Źródło:

Redaktor działu newsroom w portalu Bankier.pl. Absolwentka historii, którą studiowała dłużej niż statystyczny student, ale za to przeszła przez kilka uniwersytetów, w tym uczelnię w Edynburgu. Swoje życie zawodowe rozpoczęła dziesięć lat temu z portalem Bankier.pl. Później współpracowała z licznymi redakcjami, pisząc dla "Gazety Wrocławskiej", nagrywając dla Polskiego Radia i - ku zgorszeniu niektórych - kreując rzeczywistość w "Fakcie". Na pewno nie napisze nic o WIG20, a jeśli już to tylko w kontekście plotek, pogłosek czy domysłów. Dla czytelników siedzi nocami, oglądając seriale, podliczając gaże, czytając książki, śledząc nietypowe aukcje czy podróżując palcem po mapie. Nienawidzi wyrazu “dedykowany”, przeciw któremu prowadzi osobistą krucjatę w internecie. Telefon: 71 748 9511

Tematy
Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Komentarze (7)

dodaj komentarz
zgadujzgadula
Rentierzy w amoku walczą o zachowanie intratnego płatnika:) Płatnik sprytniejszy dąży do wypowiedzenia umowy przez wynajmującego z winy najemcy za niepłacenie czynszu:)
chudy_january
JANUSZE biznesu ex. zarządzające Twitterem powynajmowały nieruchomości .... w centrach miast....
PO CO ...?
skoro firma technologiczna może mieć siedzibę po wsiach ?
.
dobrze, że Musk sprząta po nich...:)
infinityhost
Jak na razie pościągal swoje trybiki do biur. Ze wsi mówisz by dojeżdżali?
abcx
No co za przypadek, Musk wynajmował lokal od Karola III, no to chyba wcześniej się znali, przyjaźnili, robili wspólne interesy... A tez kłótnia w rodzinie, do Davos Musk też nie pojechał...
infinityhost
Amerykański Janusz biznesu buchhahahahahha
blind-oln
Musk pewnie już gugluje "czy można przejąć biuro przez zasiedzenie". Co za patologia biznesu.
fortidude
„[…] czy dlatego, że nie ma nic mądrego do powiedzenia w tej sprawie„

mocno profesjonalny artykuł. Tak jak przystało na bankiera

Powiązane: Popkultura i pieniądze

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki