Facebook: nowa siedziba w Londynie, powstanie 500 miejsc pracy

Amerykański serwis społecznościowy Facebook ogłosił w poniedziałek, że mimo niepewności po brytyjskim referendum w sprawie Brexitu otworzy w 2017 roku w Londynie nową siedzibę i stworzy 500 miejsc pracy, zwiększając tam zatrudnienie o 50 proc.

(fot. KAY NIETFELD/dpa / FORUM)

Wśród nowych pracowników mają być inżynierowie, specjaliści od marketingu, menedżerowie projektu i sprzedawcy - podano.

"Wielka Brytania pozostaje jednym z najlepszych miejsc dla spółek technologicznych i jest ważną częścią historii Facebooka" - podkreśliła dyrektor serwisu na Europę, Bliski Wschód i Afrykę Nicola Mendelsohn.

"Pojawiliśmy się w Londynie w 2007 roku zaledwie z garstką ludzi, a do końca przyszłego roku otworzymy nową siedzibę i zamierzamy zatrudniać w sumie 1,5 tys. osób" - oznajmiła w komunikacie.

Plany amerykańskiego giganta z zadowoleniem przyjął burmistrz Londynu Sadiq Khan. Jak oświadczył, "zamiar rozwijania działalności w Londynie jest kolejnym dowodem, że siła Londynu jako huba technologicznego rośnie". "Decyzja Facebooka świadczy o tym, że Londyn jest otwarty na talent, innowacje i przedsiębiorców z całego świata" - dodał burmistrz, cytowany w komunikacie serwisu.

Tydzień temu inna amerykańska firma internetowa, Google, ogłosiła, że zainwestuje miliard funtów w nową londyńską siedzibę i utworzy 3 tys. miejsc pracy do 2020 roku. (PAP)

ksaj/ ro/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
5 2 ~adam

A miało być 3000 ! Jutro okaże się , że przyjmą 500 ale zwolnią 1000 .

! Odpowiedz
0 4 ~niepelnosprawny_org

to chyba google miało tyle zatrudnić, nie?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.