Facebook każe korzystać z Messengera

2016-06-07 11:43
publikacja
2016-06-07 11:43

Wkrótce użytkownicy Facebooka na smartfonach i tabletach nie będą mogli korzystać z czatu z poziomu przeglądarki. Niedługo ze znajomymi z serwisu będziemy mogli porozmawiać tylko za pomocą osobnej aplikacji.

Niedługo użytkownicy Facebooka na smartfony i tablety będą mogli rozmawiać tylko przez Messengera / fot. Reuters / FORUM

Jak donosi serwis TechCrunch, od lata tego roku mobilni użytkownicy Facebooka do komunikacji będą mogli używać tylko Messengera. Wiąże się to z instalacją dodatkowej aplikacji. Do tej pory mogliśmy wybrać, czy wolimy rozmawiać z poziomu mobilnej wersji Facebooka w przeglądarce, czy za pomocą Messengera. Mark Zuckerberg postanowił, że niebawem takiego wyboru nie będzie.

Facebook już teraz przy próbie wysłania wiadomości przez mobilną przeglądarkę zachęca nas do instalacji nowej aplikacji. Póki co możemy tę zachętę zignorować. Niedługo jednak po kliknięciu w przycisk wiadomości, Facebook przekieruje nas do sklepu Google Play, skąd będzie można ściągnąć aplikację Messenger.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie użytkownicy urządzeń przenośnych będą musieli przerzucić się na Messengera. Przedstawiciele firmy Marka Zuckerberga zapewniają, że wprowadzane zmiany mają na celu poprawić komfort korzystania z Facebooka i umożliwienie jak najszybszej wymiany wiadomości.

Facebook sprawdzi, o czym rozmawiamy i zaproponuje pomoc

Facebook sprawdzi, o czym rozmawiamy i zaproponuje pomoc

Facebook stworzył oprogramowanie, które „rozumie”, o czym rozmawiają między sobą użytkownicy. Społecznościowy gigant zamierza wykorzystać tę technologię, żeby, jak uważa Facebook, pomóc użytkownikom oraz, jak zauważają inni, zwiększyć swoje zyski.

Agnieszka Ślęzak

Źródło:
Tematy

Firmy mogą zapłacić nawet 1 mln PLN kary

Komentarze (37)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~ED
FB skasowal konto szwedzkiej dziennikarce, ktora narzekala na immigrantow. Bo gwalty sa ok, ale juz krytyka gwaltow to mowa nienawisci.....
~4008
Po co ludzie korzystają z facebooka? Pytam serio.
~redaktor_fb
dla mnie fb jest moja prywatna gazeta. umieszczam i propaguje tresci ktore sa wg mnie interesujace i staram sie zainteresowac nimi "znajomych".
~Oh odpowiada ~redaktor_fb
A jak nie mam przyjaciół i założę facebooka to już będę miał? I wszyscy będą mnie lubić?
~ale odpowiada ~redaktor_fb
Czy z "redaktora facebooka" mogę awansować na "dyrektora internetu" ?
~Mb
Już to wprowadzili... Nikt mnie nie zmusi żebym korzystała z tego badziewia...
~webster
czy dla komfortu naszego facebook czyta i analizuje nasze posty ?
jest tylko mala granica bym odinstalowal tego zjadacza czasu

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki