REKLAMA

Facebook będzie miał dostęp do numerów telefonów użytkowników WhatsApp

Agnieszka Ślęzak2016-08-26 12:19redaktor Bankier.pl
publikacja
2016-08-26 12:19

Facebook przejmie bazę danych użytkowników komunikatora WhatsApp i uzyska ich numery telefonów. Twórcy komunikatora postanowili bowiem zwiększyć synchronizację z portalem społecznościowym.

fot. Jonathan Alcorn / / FORUM

Aby korzystać z aplikacji WhatsApp, należy zarejestrować w niej swój numer telefonu – narzędzie bazuje bowiem na kontaktach zapisanych w książce telefonicznej użytkownika. Od 2014 r. właścicielem aplikacji jest portal Marka Zuckerberga, który zapłacił za komunikator 19 miliardów dolarów.

WhatsApp, zmieniając politykę prywatności, daje Facebookowi i firmom do niego należącym dostęp do zweryfikowanych numerów telefonów swoich użytkowników. Portal będzie wiedział również, kiedy ostatni raz logowano się do komunikatora. Twórcy WhatsApp podkreślają, że działania te mają pomóc w lepszym proponowaniu znajomych i targetowaniu reklam.

- Nic, czym dzielisz się przez WhatsApp, włączając w to wiadomości, zdjęcia i informacje profilowe, nie będzie publikowane na Facebooku lub widoczne dla firm należących do Facebooka. Oznacza to, że na przykład, pomimo iż Facebook dostanie dostęp do niektórych informacji (np. numer telefonu), informacja ta nie będzie widoczna dla innych na Facebooku – zapewnia WhatsApp.

Komunikator WhatsApp to narzędzie służące do wymieniania wiadomości, zdjęć czy filmów. Nie jest to jedyna tego typu aplikacja należąca do Facebooka. Drugą jest Messenger, który niedawno mógł pochwalić się przekroczeniem liczby miliarda użytkowników.

Źródło:
Agnieszka Ślęzak
Agnieszka Ślęzak
redaktor Bankier.pl

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim, redaktor działu newsroom w portalu Bankier.pl. Z uwagą śledzi bieżące wydarzenia z społeczno-polityczne oraz ekonomiczne w kraju i za granicą. Poza pracą wydawcy do jej obowiązków należy śledzenie aktualnych trendów i tworzenie na ich podstawie tekstów SEO. Tel.: 71 748 95 08

Tematy
Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
~guglebook
moj opis na fejsie to: "wale kloca co 5 min" dlatego mnie nigdy nie ma na zuckerbooku

niech FB zaplaci podatki w Polsce za reklame z ktorej osiaga zyski

~Mariusz
Jest to pretekst, aby zdobyć jeszcze więcej informacji prywatnych jak. No. Nr kakarza,genta uvezpieczeniowego, serwisu samochodowego etc. etc ... Jednym słowem to kolejny tym razem bardzo prywatny poziom mapowania mojego życia. Zdecydowanie nie.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~Zigi
NIGDY nie miałem fb. I nadal żyje. Wole ze znajomymi spotkac się w "realu" czy pogadać przez telefka bądz kompa niz pisać: ide do kibla - wracam za 5 min.
~dfdfdfdfd
Urzekła mnie twoja historia. Jestes swietny.
~maks
Miałem fb, ale zlikwidowałem, zabierał za dużo czasu. Jest to na pewno fajny sposób do kontaktu ze znajomymi, ale ja wolę w realu: http://blog.impel.pl/zycie-bez-social-media-ogole-mozliwe/
~dfdfdfdfd
Samo posiadanie nie zabiera czasu.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki