REKLAMA

Facebook chwali się: Messenger ma już miliard użytkowników

Agnieszka Ślęzak2016-07-21 13:56redaktor Bankier.pl
publikacja
2016-07-21 13:56

Z Messengera, aplikacji Facebooka, korzysta już miliard użytkowników miesięcznie. To już czwarta aplikacja portalu społecznościowego, która może pochwalić się takim wynikiem.

Facebook chwali się: Messenger ma już miliard użytkowników / fot. Dado Ruvic / FORUM

W środę przedstawiciele Facebooka ogłosili, że aplikacja Messenger, dzięki której użytkownicy Facebooka mogą komunikować się między sobą, jest używany przez miliard użytkowników miesięcznie. W kwietniu było ich 700 milionów. Co więcej, Facebook Messenger stał się drugą najpopularniejszą aplikacją na system iOS w historii. Ze statystyk, które udostępnił portal wynika, że każdego miesiąca za pomocą narzędzia wysyłanych jest miliard wiadomości między użytkownikami i firmami oraz 17 miliardów zdjęć.

To już trzecia aplikacja Facebooka, z której korzysta miliard osób miesięcznie. Wcześniej taki wynik osiągnęły WhatsApp, Groups i główna aplikacja strony. Z tej ostatniej korzysta miesięcznie 1,5 miliarda internautów.

Facebook rozdzielił Messengera od swojej głównej aplikacji dwa lata temu. Zmusiło to użytkowników do ściągania dodatkowego narzędzia. Z czasem Facebook rozwinął Messengera, dodając do komunikatora np. gry. Jak mówił założyciel portalu Mark Zuckerberg jeszcze w 2014 roku, „jeśli dany produkt nie uzyska co najmniej miliarda użytkowników, nie jest on interesujący”.

Najgroźniejszym rywalem rodziny Facebooka jest Google. Najpopularniejszymi aplikacjami tej firmy, które mogą najmocniej zagrozić produktom Zuckerberga, są Google Maps i YouTube.

Źródło:
Agnieszka Ślęzak
Agnieszka Ślęzak
redaktor Bankier.pl

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim, redaktor działu newsroom w portalu Bankier.pl. Z uwagą śledzi bieżące wydarzenia z społeczno-polityczne oraz ekonomiczne w kraju i za granicą. Poza pracą wydawcy do jej obowiązków należy śledzenie aktualnych trendów i tworzenie na ich podstawie tekstów SEO. Tel.: 71 748 95 08

Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (9)

dodaj komentarz
~romanko
Miliard wiadomości = miliard użytkowników.

LOL
~Logik
Jak się zmusza do instalacji to faktycznie jest się czym chwalić. Trochę jak PiS teraz się chwali, że budżet w coraz lepszej kondycji... bo już na dzień dobry kilka podatków podnieśli.
A sam facebook istnieje tak naprawdę dzięki temu.. że inne firmy go reklamują. Niestety wiele portali się tam przeniosło i nie
Jak się zmusza do instalacji to faktycznie jest się czym chwalić. Trochę jak PiS teraz się chwali, że budżet w coraz lepszej kondycji... bo już na dzień dobry kilka podatków podnieśli.
A sam facebook istnieje tak naprawdę dzięki temu.. że inne firmy go reklamują. Niestety wiele portali się tam przeniosło i nie jako z "musu" wiele osób zakłada jakiekolwiek konto tam.
Oby cała tak twarzoksiążka zdechła wreszcie.
~Jola
Jak zmusili do instalacji to nie dziwne
~DKJ
I bardzo dobrze wiecej pokemonow i wszyscy sledzeni podsłuchiwani ale az tyle bezmozgow jest?
~ole
Ha ha!Miliard?A ja jestem w pozostałych 6!
~marcin
Zrezygnowałem z fb, myślałem, że nie będzie łatwo, ale da się! To naprawdę pożeracz czasu.... Wolę pogadać z ludźmi w realu: http://blog.impel.pl/zycie-bez-social-media-ogole-mozliwe/
~Muchomor
Wspaniale osiagniecie, oddzielona od FB aplikacja bez ktorej nie da sie wysylac wiadomosci.
Nie wiem tez pod jakim wzgledem YouTube albo Google Maps moga zagrozic Facebookowi?
~ino
Żadne osiągnięcie, bo jest przymusowa, żeby korzystać z czatu na fb.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki