Facebook Messenger pozwoli ukryć wiadomości

Marcin Kaźmierczak2020-07-24 10:23redaktor Bankier.pl
publikacja
2020-07-24 10:23
fot. BigTunaOnline /

Facebook wprowadził nową funkcję do komunikatora Messenger. Użytkownicy korzystający z apliakcji na iPhone’ach i iPadach mogą teraz blokować dostęp do okien czatów innym osobom korzystającym z tego samego urządzenia.

Nowa funkcja to App Lock, która pozwala ukryć wiadomości przesyłane za pośrednictwem Messengera przed osobami trzecimi. Na razie jest ona dostępna wyłącznie na urządzeniach działających w oparciu o system iOS, więc skorzystają z niej jedynie użytkownicy iPhone’ów i iPadów.

Jak działa App Lock? Funkcja została umieszczona w zakładce ustawień prywatności. Po jej uruchomieniu dostęp blokowany jest w oparciu o Face ID, czyli opcję rozpoznawania twarzy oraz Touch ID, czyli autoryzację na podstawie linii papilarnych.

Kolejną nową funkcją zwiększającą prywatność użytkowników Messengera ma być zamazywanie zdjęć wysyłanych przez osoby spoza listy kontaktów. Korzystający z komunikatora będą mogli także decydować, które osoby będą mogły wysyłać wiadomości lub wykonywać połączenia audio i wideo.

W ostatnich dniach Facebook wprowadził do komunikatora Messenger także funkcję udostępniania ekranu znajomym. Działa ona zarówno na urządzeniach z iOS, jak i Androidem.

MKZ

Źródło:
Marcin Kaźmierczak
Marcin Kaźmierczak
redaktor Bankier.pl

Zajmuje się tematyką nieruchomości. Przygotowuje raporty dotyczące cen mieszkań, pisze o trendach na tym rynku, monitoruje najciekawsze inwestycje w Polsce i za granicą. Na co dzień śledzi także rynek motoryzacyjny, a swoimi spostrzeżeniami dzieli się w sekcji Moto portalu Bankier.pl. Absolwent politologii na Uniwersytecie Wrocławskim.

Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
kaziemiera2020
Tak naprawdę nic nie jest do ukrycia w 100%

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki