REKLAMA

Fabryka silników elektrycznych zwalnia. Co czwarty pracownik straci pracę

2023-08-21 11:00
publikacja
2023-08-21 11:00

Kryzys finansowy w tarnowskim przedsiębiorstwie ATB Tamel doprowadził do zwolnień. Fabryka silników elektrycznych planuje zredukować liczbę pracowników o 200 osób do końca tego roku. To jedna czwarta wszystkich zatrudnionych. 

Fabryka silników elektrycznych zwalnia. Co czwarty pracownik straci pracę
Fabryka silników elektrycznych zwalnia. Co czwarty pracownik straci pracę
/ materiały prasowe Tamel

W związku z pogarszającą się sytuacją finansową fabryka silników elektrycznych ATB Tamel podjęła decyzję o likwidacji Wydziału Odlewni Żeliwa. Ta decyzja oznacza ograniczenia produkcji, a to z kolei poskutkuje zwolnieniami. Około 200 zatrudnionych osób straci pracę, co stanowi aż jedną czwartą całej załogi fabryki. Pracownicy nie będą mieli możliwości przeniesienia się na inne wydziały, ponieważ również tam planowane są redukcje zatrudnienia. 

Zgodnie z doniesieniami TVP Kraków, proces zwolnień w firmie Tamel został już rozpoczęty. W pierwszej fazie wypowiedzenia miało otrzymać dwadzieścia osób, wynika z nieoficjalnych doniesień. 

Plan redukcji zatrudnienia w tarnowskiej fabryce przewiduje, że w pierwszej kolejności dotknie on tych pracowników, którzy nabyli prawa emerytalne, osoby zatrudnione na umowach terminowych oraz cywilno-prawnych (umowach zlecenie i umowach o dzieło), a także więźniów. W ostatniej grupie znajdą się pracownicy zatrudnieni na umowę o pracę na czas nieokreślony. 

Fabryka silników elektrycznych ATB Tamel jest częścią chińskiego koncernu Wolong Holding Group. Wcześniej właścicielem tarnowskiego przedsiębiorstwa była spółka ATB Austria Antriebstechnik.

oprac. Dominika Florek

Źródło:
Tematy
Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Komentarze (18)

dodaj komentarz
bt5
Tradycyjny komunizm to elektryfikacja i władza rad a zielony komunizm to deelktryfikacja i Fahrrad [rower]. Daltegi silniki elektryczne nie sa już potrzebne przynajmniej duże może ewentuanie małe do montazu w piascie rowerowej ( ale to produkuja Chiny).
bha
Rynkowa trwająca sekretnie wysoka drożyzna i to nie tylko ta detaliczna daje się coraz bardziej we finansowe znaki nie tylko zwykłym konsumentom, ale i coraz mocniej i szerzej odbija się ona spadkowym rykoszetem wśród firm, biznesów i usług.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
peter_griffin
Taki bastion PiSu, że prezydent miasta jest z PO i teraz startuje w wyborach z list KO do sejmu.
stefan_wilmont_i_ryszard_cyba odpowiada peter_griffin
Powtarzam - Bastion PISu :)

https://tarnow.naszemiasto.pl/wyniki-wyborow-prezydenckich-2020-w-gm-tarnow-jak-glosowali-mieszkancy-w-2-turze/ar/c1p1-20412447
stefan_wilmont_i_ryszard_cyba odpowiada peter_griffin
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,143907,25214996,wybory-parlamentarne-2019-wyniki-w-okregu-15-tarnow-pis.html
peter_griffin
Drogi autorze artykułu, fabryka nie jest "podkrakowska", bo znajduje się w Tarnowie, mieście oddalonym o 100 km od Krakowa.
prawda_
Wybacz autorowi, jest z Ukrainy i mieszka w Warszawie. Ma prawo nie wiedziec gdzie lezy Tarnow.
maxykaz
Wiency podatkow, wiency :-) A kto nie umie prowadzić firmy niech zamyka biznes. To zamykają. I co teraz pisiory powiecie tym zwolnionym?

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki