REKLAMA

Europosłowie PO-PSL Halicki, Lewandowski i Hetman wiceszefami komisji w PE

2022-01-26 16:17
publikacja
2022-01-26 16:17
Europosłowie PO-PSL Halicki, Lewandowski i Hetman wiceszefami komisji w PE
Europosłowie PO-PSL Halicki, Lewandowski i Hetman wiceszefami komisji w PE
/ Parlament Europejski

Andrzej Halicki (PO) został wiceprzewodniczącym Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych(LIBE) PE, stanowisko wiceprzewodniczącego Komisji ds. Budżetu (BUDG) objął Janusz Lewandowski (PO). Z kolei wiceprzewodniczącym Komisji Rozwoju Regionalnego oraz Komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów (IMCO) został Krzysztof Hetman (PSL).

„Dziękuję moim kolegom z komisji za zaufanie i jednomyślne powierzenie mi funkcji wiceprzewodniczącego na kolejne 2,5 roku. Moje priorytety to ochrona praw podstawowych i godności wszystkich obywateli, walka o praworządność i wsparcie społeczeństwa obywatelskiego. Niedawne utworzenie Programu Obywatele, Równość, Prawa i Wartości, unijnego instrumentu finansującego działania na rzecz ochrony praw i wartości unijnych bezpośrednio z budżetu UE, jest wymiernym efektem prac tej komisji” - skomentował Halicki cytowany w komunikacie EPL.

„Komisja LIBE jest komisją, w której bardzo często pojawiają się tematy związane z Polską. W sytuacji, w której obecnie znajduje się Polska jest ona dla nas jedną z najistotniejszych komisji PE. Ma ona także możliwość przyczynienia się do wyjaśnienia przypadków nielegalnej inwigilacji opozycji demokratycznej przy użyciu oprogramowania Pegasus” - dodał Halicki.

Europoseł Lewandowski został wybrany na wiceprzewodniczącego Komisji ds. Budżetu (BUDG), odpowiedzialnej m.in. za wieloletnie ramy finansowe dochodów i wydatków UE oraz system środków własnych Unii, a także unijny budżet.

„Najważniejszym wyzwaniem w drugiej połowie kadencji Parlamentu Europejskiego z pespektywy prac Komisji Budżetowej będzie implementacja Wieloletnich Ram Finansowych na lata 2021-2027 oraz konieczność przeprowadzenia ich rewizji w celu dostosowania do obecnych potrzeb. Również ważne będzie pełne wdrożenie NextGenerationEU oraz wzbogacenie koszyka nowych środków własnych UE co wymaga ratyfikacji przez wszystkie parlamenty narodowe” - powiedział Lewandowski.

We wtorek europoseł Hetman został wybrany na wiceprzewodniczącego Komisji Rozwoju Regionalnego oraz Komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów (IMCO).

„Jestem bardzo zaszczycony obejmując funkcję wiceprzewodniczącego komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów. Sprawnie funkcjonujący rynek jednolity ma ogromne znaczenie dla konkurencyjności i dobrej kondycji europejskich przedsiębiorstw, co w sposób szczególnie wyrazisty pokazała pandemia Covid-19. Moim priorytetem są również działania na rzecz lepszej ochrony konsumentów, skutecznego zapewniania ich bezpieczeństwa i sprawiedliwego działania rynków” - powiedział Hetman cytowany w komunikacie.

Z Brukseli Łukasz Osiński (PAP)

luo/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Ile kosztuje kredyt na 10 tys. zł?

Ile kosztuje kredyt na 10 tys. zł?

Komentarze (1)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki