Eurogrupa zażądała od Grecji przyśpieszenia reform

Eurogrupa zażądała od Aten przyśpieszenia reform oszczędnościowych. Jest to warunkiem odblokowania kolejnej transzy pożyczki dla Grecji w wysokości 2,8 mld euro. Przewodniczący Eurogrupy Jeroen Dijsselbloem oświadczył dziś w Bratysławie, że nastąpił postęp w greckim programie, ale sporo jest jeszcze do zrobienia.

Eurogrupa zażądała od Grecji przyśpieszenia reform
Eurogrupa zażądała od Grecji przyśpieszenia reform (fot. Alkis Konstantinidis / FORUM)

Grecki minister finansów Euklidis Tsakalotos zapewnił dziś w Bratysławie, że dalsze reformy zostaną wprowadzone w Grecji do końca września. Dzięki temu będzie mogła rozpocząć się druga ocena reform w tym kraju oraz rozmowy na temat redukcji greckiego zadłużenia.

Euklidis Tsakalotos przedstawił ministrom gospodarki i finansów państw strefy euro statystyki, które wskazują na poprawę sytuacji ekonomicznej w Grecji w drugim kwartale tego roku. Jego zdaniem, tendencja ta utrzyma się w następnych miesiącach, a pod koniec roku recesja w Grecji zmniejszy się i będzie wynosić 0,3 %. Tymczasem Klaus Regling, przewodniczący Europejskiego Mechanizmu Stabilności mówił, że wypłata kolejnej transzy dla Grecji musi zakończyć się do końca października na mocy majowej decyzji Eurogrupy. Według unijnego polityka, Ateny muszą zatem spieszyć się, aby zdążyć na czas wprowadzić wszystkie wymagane reformy.

Ostatni program kredytowy dla Grecji opiewa na łączną sumę do 86 mld euro.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Beata Kukiel-Vraila, Ateny/dw

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil