REKLAMA

Emilewicz o redukcjach w administracji: zaczynamy od martwych etatów

2020-09-10 10:35
publikacja
2020-09-10 10:35
fot. Marek Wiśniewski / Puls Biznesu

Nie będzie automatycznego podejścia, każdy przypadek będziemy analizować osobno - mówiła w czwartek wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, pytana o redukcje w administracji. Zaczynamy od tzw. martwych etatów - dodała.

Wicepremier Emilewicz pytana w Radiu ZET o zapowiadane zwolnienia w budżetówce, wskazała, że "nie będzie automatycznego podejścia, każdy przypadek będziemy analizować osobno".

Pytana o to, czy w pierwszej kolejności pracę stracą osoby w wieku emerytalnym, odpowiedziała: "Wydaje się, że nie arbitralnie, nie automatycznie, ale te miejsca, które są potrzebne dziś młodszym ludziom, którzy wchodzą na rynek, myślę, że takie partnerstwo pokoleń będzie zrozumiałe".

Zastrzegła, że projekt budżetu na przyszły rok nie obejmuje redukcji etatów w administracji centralnej. "Na przyszły rok zabudżetowane są wszystkie etaty, które w ministerstwach, agencjach, instytucjach są" - przekonywała.

Oceniła, że w pierwszej kolejności będzie na pewno redukcja nieobsadzonych etatów. "Zaczynamy od +martwych etatów+. Jeżeli w budżecie są przewidziane koszty na etaty, które nie są obsadzone, to one w pierwszej kolejności powinny zostać zredukowane. Jeśli nie są obsadzane, to oznacza, że nie są potrzebne" - mówiła.

Zdaniem Emilewicz do dalszych zwolnień "być może (dojdzie - PAP) po przeglądzie kadry". Podkreśliła, że w tej chwili trwają dyskusje na temat przyszłego kształtu rządu; jak będą połączone, podzielone działy gospodarki, tego jeszcze nie wiemy - wskazała. "Najpierw powinien ukształtować się rząd, a następnie dokonać dostosowania do tego kadr administracyjnych" - oceniła.

W sierpniu "Dziennik Gazeta Prawna" napisał, że redukcja etatów w administracji ma wynikać z planowanego zmniejszenia liczby resortów i że pracę może stracić nawet co piąty urzędnik państwowy.

autor: Magdalena Jarco

Źródło:PAP
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (37)

dodaj komentarz
karbinadel
A czy Emilewicz już wie o zwolnieniu Emilewicz?
pancerowany
Przestańcie jęczeć.
Romek Rybak mówi wprost...żeby mieć więcej pieniędzy to wystarczy więcej zarabiać. Czy to takie trudne. Ta porada jest za darmo.
pomorzaninm
...moze zaczniemy od Kaczyńskiego.. niech zwolni miejsce dla mlodszego pokolenia hmmm ?
meryt
pomorzaninm2020-09-10 17:25
"niech zwolni miejsce dla mlodszego pokolenia hmmm ?"

"29-letni wiceminister finansów Piotr Patkowski"
sturmbannfuhrer_brunner odpowiada meryt
Czeba jeszcze coś umić.
meryt odpowiada sturmbannfuhrer_brunner
"michalshk "W nowym systemie szkoły nie są potrzebne, obywatel ma tylko mieć zaliczone pierwsze 4 klasy by był w stanie zapłacić podatki.

sturmbannfuhrer_brunner 2020-08-05 15:26

I się podpisać."

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Powrot-do-szkol-MEN-rozwaza-model-mieszany-7938682.html
sturmbannfuhrer_brunner odpowiada meryt
Brawo! Algorytm niezły!
jes
każdy przypadek będziemy analizować osobno - czyli jak z pisu lub rodziny to zostaną.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki