REKLAMA

Dogecoin ostro w górę. „Redditowa rewolucja” także na kryptowalutach

2021-01-29 07:59
publikacja
2021-01-29 07:59
Dogecoin ostro w górę. „Redditowa rewolucja” także na kryptowalutach
Dogecoin ostro w górę. „Redditowa rewolucja” także na kryptowalutach
fot. Stanslavs / / Shutterstock

„Redditowa rewolucja” przetaczająca się przez Wall Street objawia się także na rynku kryptowalut. W centrum uwagi jest dogecoin, kryptowaluta stworzona dla żartu, która przynosi całkiem poważne zyski.

Dogecoin, stworzona w 2013 r. kryptowaluta bazująca na internetowych memach z psem rasy shiba inu, to kolejny bohater „redditowej rewolucji” obserwowanej od kilku dni na rynkach. Tylko w ciągu ostatnich 24 godzin podrożała o ponad 400 proc.

Co więcej, przy obecnej liczbie dogecoinów na rynku kapitalizacja tej kryptowaluty przekracza 8,7 mld dolarów. To ośmiokrotnie więcej niż jeszcze w miniony poniedziałek oraz dziewiąty najwyższy wynik w rankingu CoinMarketCap – między Litecoinem (8,9 mld USD) oraz Bitcoin Cash (7,5 mld USD).

Przyczyn nagłej zwyżki dogecoina należy szukać w wydarzeniach związanych z akcjami GameStop, za którymi stała grupa r/WallStreetBets. Inne forum dyskusyjne, poświęcone kryptowalutom r/SatoshiStreetBets (nazwa od tajemniczego twórcy bitcoina, którego tożsamość pozostaje nieznana), za cel obrała sobie podbicie ceny dogecoina. Pierwszym celem jest osiągnięcie poziomu 1 dolara – po sieci rozchodzą się wpisy oznaczone #DogeTo1dollar – co oznaczałoby potężny wzrost, ponieważ obecnie jeden dogecoin kosztuje ok. 6 centów.

Zdaniem części komentatorów autorów inicjatywy wsparł Elon Musk, bardzo aktywny w ostatnim czasie na polu wspierania „redditowej rewolucji”. Najbogatszy człowiek świata zamieścił na Twitterze wpis, który można odczytać jako wyraz poparcia dla dogecoina. Warto przypomnieć, że już w 2019 r. Musk stwierdził, że dogecoin to jego „ulubiona kryptowaluta”.

Ostatnie wydarzenia wspierają także notowania najpopularniejszej waluty czyli bitcoina. 1 BTC kosztuje obecnie 33 700 USD wobec 30 000 USD jeszcze w środę. Historyczne szczyty notowań kryptowaluta wyznaczyła w pierwszej połowie stycznia (ok. 42 000 USD).

MZ

Źródło:
Tematy
0 zł za prowadzenie konta! Otwórz PKO Konto za Zero >>

0 zł za prowadzenie konta! Otwórz PKO Konto za Zero >>

Komentarze (4)

dodaj komentarz
batic
Elon Musk wrzucił właśnie "#Bitcoin" w opisie na twitterze i dodał, że to było nieodwracalne... Bitcoin +20%....
loool
Polecam obejrzeć film idiokracja. Sam film jest totalnie beznadziejny ale historia tam pokazana dzieje się na naszych oczach.
meryt
loool "film jest totalnie beznadziejny ale historia tam pokazana dzieje się na naszych oczach"

To jest film dokumentalny? :)

Powiązane: GameStop i inwestorzy z Reddita

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki