REKLAMA

Elektryczne auta Apple mogą zadebiutować już w 2024 roku

2020-12-22 08:38
publikacja
2020-12-22 08:38
Elektryczne auta Apple mogą zadebiutować już w 2024 roku
Elektryczne auta Apple mogą zadebiutować już w 2024 roku
fot. Vale Cantera / / Shutterstock

Już w 2024 roku Apple może rozpocząć produkcję samochodów elektrycznych. Pojazdy mają być wyposażone w baterie zapewniające większy zasięg oraz sensory LiDAR, które są już wykorzystywane w najnowszych modelach urządzeń firmy.

O planach Apple dotyczących produkcji samochodów elektrycznych poinformowała 21 grudnia agencja Reuters. Pojazdy miałyby się pojawić na rynku już w 2024 roku. Z doniesień wynika, że firma rozważa wykorzystanie w nich ogniw LFP, które nie wymagają użycia kobaltu i są mniej podatne na przegrzewanie się niż obecnie używane w e-autach baterie.

Źródło Reutersa wskazuje, że w samochodach znalazłyby zastosowanie czujniki LiDAR, pozwalające na rozpoznawanie obiektów w otoczeniu pojazdu. Tę samą technologię wykorzystano w najnowszych produktach firmy już dostępnych na rynku – korzysta z niej iPhone 12 Pro oraz iPad Pro.

O planach Apple informowano już wcześniej. W 2014 roku firma rozpoczęła Project Titan, skupiający się na stworzeniu własnego samochodu. Teraz spekuluje się, że jedną z opcji rozważanych przez firmę jest wspólne przedsięwzięcie z jednym z graczy z sektora motoryzacyjnego, co mogłoby przyspieszyć wprowadzenie nowości na rynek.

MK

Źródło:
Tematy
​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Powiązane: Apple

Komentarze (7)

dodaj komentarz
darius19
same dobre rady od expertow :-o
langdon25
Powinni przejąć Izere od Sasina i już mieliby auto gotowe :-)))))))
artur_wu
ciekawe czy kable do ladowania będa też tak wytrzymałe jak ladowarki iphonów
ravauw
samochód będzie dostarczany bez kabli i kluczyków. Auto będzie w full opcji, na które bedziesz placil abonament np. chcesz nawigacje na rok to kupujesz, albo chcesz ogrzewanie przedniej szyby to kupujesz....
killgore
Apple, Tesla, Porsche, Audi, BYD. No po prostu nasi harcerze od Izery wybrali sobie rynek na którym nie ma konkurencji:) Stawiam dolary przeciw orzechom, że porażka polskiego składaka (bo na pewno nie polskiej konstrukcji) będzie spektakularna. Ale Sasin zrobi dosyp!
ravauw
o tym, że Apple myśli o autach mówiło się od dawna, widać było jakie firmy skupowali od 2018 roku i kogo te firmy zatrudniały na stanowiska managerskie, wystarczyło zróbić research na linkedin, sprawdzić skąd firmy /startupy się wzieły i zaczęło się to sklejać w Applecar.
Mam nadzieję, że Izera będzie przed nimi....
billbill
Powinni przejąć Teslę a nie tworzyć coś od nowa. Ta firma swoje 5 minut już ma za sobą, teraz przez kilkanaście lat będą jechać na swoim logo.

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki