REKLAMA

Eksperci PZU na bieżąco zbierają dane o szkodach po anomaliach pogodowych

2019-05-22 16:04
publikacja
2019-05-22 16:04

Eksperci Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń, pracujący od wtorku w terenie, na bieżąco zbierają informacje na temat szkód spowodowanych przez ostatnie anomalie pogodowe - poinformował PAP w środę ubezpieczyciel.

fot. Marek Wiśniewski / / Puls Biznesu

PZU zaznaczył jednocześnie, że dane na temat skali szkód i liczby klientów poszkodowanych zmieniają się z godziny na godzinę, dlatego do momentu zebrania wszystkich informacji nie będzie ich publikować.

"Dla naszych klientów uruchomiliśmy specjalny kanał infolinii telefonicznej, dzięki któremu sami mogą zgłosić szkody; dokładamy też wszelkich starań, by dotrzeć do nich, nie czekając na ich zgłoszenie" - napisało PZU w komunikacie przesłanym PAP.

Spółka uruchomiła szybką ścieżkę obsługi zgłoszeń i wypłaca odszkodowanie w ciągu jednego dnia od daty zgłoszenia szkody.

Jedną z poważniejszych anomalii pogodowych, która dotknęła Polskę, było przejście we wtorek trąby powietrznej przez gminę Wojciechów. Na skutek nawałnicy, która zrywała dachy, linie energetyczne, łamała drzewa, uszkodzone są 82 budynki - 26 mieszkalnych i 56 gospodarczych.

W nocy z wtorku na środę, w związku z występowaniem nad Polską aktywnego układu niżowego, który utworzył się nad Karpatami Wschodnimi, doszło do intensywnych opadów deszczu, które spowodowały podtopienia na południu kraju.

W pow. dąbrowskim w Małopolsce z powodu wylania rzeki Breń 31 osoby zostały ewakuowane. Obecnie w Małopolsce w działania zaangażowanych jest ponad 2 tys. strażaków ratowników. Strażacy pracują głównie w powiecie tarnowskim i Dąbrowie Tarnowskiej.

Jak podał IMGW, strefy intensywniejszych opadów przemieszają się na zachód. Większych opadów można będzie się spodziewać w rejonie Podhala i Podbeskidzia, po czym deszcze powrócą na wschód. Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, sytuacja pogodowa zacznie się uspokajać w piątek.(PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Powódź w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki