Eksperci PZU na bieżąco zbierają dane o szkodach po anomaliach pogodowych

Eksperci Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń, pracujący od wtorku w terenie, na bieżąco zbierają informacje na temat szkód spowodowanych przez ostatnie anomalie pogodowe - poinformował PAP w środę ubezpieczyciel.

Paweł Surówka, prezes PZU.
Paweł Surówka, prezes PZU. (fot. Marek Wiśniewski / Puls Biznesu)

PZU zaznaczył jednocześnie, że dane na temat skali szkód i liczby klientów poszkodowanych zmieniają się z godziny na godzinę, dlatego do momentu zebrania wszystkich informacji nie będzie ich publikować.

"Dla naszych klientów uruchomiliśmy specjalny kanał infolinii telefonicznej, dzięki któremu sami mogą zgłosić szkody; dokładamy też wszelkich starań, by dotrzeć do nich, nie czekając na ich zgłoszenie" - napisało PZU w komunikacie przesłanym PAP.

Spółka uruchomiła szybką ścieżkę obsługi zgłoszeń i wypłaca odszkodowanie w ciągu jednego dnia od daty zgłoszenia szkody.

Jedną z poważniejszych anomalii pogodowych, która dotknęła Polskę, było przejście we wtorek trąby powietrznej przez gminę Wojciechów. Na skutek nawałnicy, która zrywała dachy, linie energetyczne, łamała drzewa, uszkodzone są 82 budynki - 26 mieszkalnych i 56 gospodarczych.

W nocy z wtorku na środę, w związku z występowaniem nad Polską aktywnego układu niżowego, który utworzył się nad Karpatami Wschodnimi, doszło do intensywnych opadów deszczu, które spowodowały podtopienia na południu kraju.

W pow. dąbrowskim w Małopolsce z powodu wylania rzeki Breń 31 osoby zostały ewakuowane. Obecnie w Małopolsce w działania zaangażowanych jest ponad 2 tys. strażaków ratowników. Strażacy pracują głównie w powiecie tarnowskim i Dąbrowie Tarnowskiej.

Jak podał IMGW, strefy intensywniejszych opadów przemieszają się na zachód. Większych opadów można będzie się spodziewać w rejonie Podhala i Podbeskidzia, po czym deszcze powrócą na wschód. Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, sytuacja pogodowa zacznie się uspokajać w piątek.(PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ pad/

Źródło: PAP
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne
PZU -1,08% 41,31
2020-01-21 17:00:00

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 1,4% XI 2019

Znajdź profil