REKLAMA

Projektant inteligentnego budownictwa rusza na giełdę

2022-01-13 15:50
publikacja
2022-01-13 15:50

Spółka z sektora budownictwa i technologii zadebiutuje na NewConnect. To przedstawiciel cyfrowej transformacji branży. W dodatku pracują nad system epidemiologicznego zarządzania budynkiem.

Projektant inteligentnego budownictwa rusza na giełdę
Projektant inteligentnego budownictwa rusza na giełdę
fot. DimiSotirov / / Shutterstock

Zarząd GPW wyznaczył na debiut spółki Eco5Tech dzień 14 stycznia. To już drugi tegoroczny debiutant na „małej giełdzie” i 382. spółka notowana na tym rynku, ale dopiero 3. w sektorze budownictwa ogólnego, do którego została przyporządkowana obok Prefy i IDH Development.

Podczas oferty publicznej sprzedano 3.000.000 akcji serii B oraz 1.400.000 akcji serii C i w sumie zebrano 1,91 mln zł. Kursem odniesienia będzie cena 0,43 zł za akcję. Wartość spółki skalkulowana o cenę wynosi 2,322 mln zł. W wolnym obrocie będzie znajdować się ponad 81 proc. akcji. Spółka będzie notowana pod nazwą skróconą ECO5TECH oraz tickerem ECT.

eco5tech.pl

co5tech S.A. zajmuje się projektowaniem i implementacją projektowo-wykonawczą rozwiązań z sektora PropTech (Property Technology) w obszarze budownictwa. Spółka w swojej działalności bierze pod uwagę zmiany technologiczne, jak i mentalne w branży oraz zachowania konsumentów, a PropTech wykorzystuje przy opracowywaniu dokumentacji projektowej, stosując rozwiązania wpływające przede wszystkim na ekologię i ochronę środowiska oraz zagrożenia pandemiczne – czytamy w dokumentach informacyjnych

Aktualnie Spółka finalizuje prace nad urządzeniem, które przeznaczone jest do lokalnego zbierania, rejestrowania i analizy danych pochodzących z urządzeń przynależnych do jednego budynku, instalacji lub rozdzielni. MCA5tech (Media Consumption Analyzer) jest urządzeniem do akwizycji, archiwizacji oraz przetwarzania i prezentacji danych – czytamy na stronie Eco5Tech.

Drugim innowacyjnym projektem jest inteligentny system zarządzania budynkiem w dobie pandemii. Jest to system, który będzie mógł być wykorzystywany w budownictwie pod kątem analizy epidemiologicznej z uwzględnieniem dezynfekcji, wymiany powietrza, optymalizacji poruszania się po obiekcie głównych użytkowników i gości – informuje spółka.

Podstawowymi obszarami działalności spółki są nowe technologie – PropTech, wykonywanie dokumentacji projektowych, nadzory inwestycyjne i roboty budowlane. Spółka zapewnia przygotowanie dokumentów do procedury przetargowej jej przeprowadzenie oraz nadzór inwestycyjny, a później kontrolę jakości i wszystkie czynności związane z przekazaniem inwestycji do użytkowania. Występuje również w imieniu inwestora przed organami administracji, rozlicza koszty inwestycji oraz zajmuje się obsługą okresu gwarancyjnego – przekazuje dokument informacyjny spółki

W zakresie obszaru robót budowlanych spółka oferuje realizację projektów związanych ze wznoszeniem budynków oraz obiektów inżynierii lądowej i wodnej.  Wykonuje również instalacje elektryczne, wodno – kanalizacyjne, cieplne, gazowe oraz klimatyzacyjne. W swoim zakresie ma także pełen zakres robót budowlano – wykończeniowych.

W 2018 r. Spółka miała 1,5 mln zł przychodów ze sprzedaży. Natomiast w 2020 r. poziom przychodów wyniósł 6,5 mln zł. Po trzech kwartałach 2021 r. Spółka odnotowała 4,1 mln zł przychodów ze sprzedaży. Obecnie Eco5tech realizuje projekty o łącznej wartości ponad 22 mln zł netto.

Eco5Tech/ dokument informacyjny

Rozwój spółki opiera się na wprowadzaniu nowych technologii do obszarów branży projektowo - budowlanej, która nie jest jeszcze w tym zakresie w pełni zagospodarowana. Eco5Tech zamierza rozszerzyć swoją działalność o innowacyjne rozwiązania służące lepszemu gospodarowaniu zasobami takimi jak energia elektryczna oraz naturalnymi, jak na przykład woda - czytamy w dokumencie informacyjnym.

 MKu

Źródło:
Tematy
Wypróbuj Pracuj.pl za 1zł! Zatrudniaj szybko i skutecznie!

Wypróbuj Pracuj.pl za 1zł! Zatrudniaj szybko i skutecznie!

Advertisement

Komentarze (6)

dodaj komentarz
kaczdzonjar
pitu pitu, zrobic opracowanie za 200k zł aby woda z kibla spływała do własnej oczyszczalni a potem wylac ją na trawnik, lub co gorsze zrobić z niej kawe, etc... takie bicie piany, n ale jak płacą za takie opracownie to czemu nie
dididif
co za bełkot w ulotce reklamowej.
ravauw
dokładnie, wydmuszka, chociaż jest więcej gorszych spółek na NC
70_mln_sasina
Ale jakieś konkrety? Dlaczego bełkot (o której ulotce mówimy?) i wydmuszka? Paczam i finansowo jest ok, 2 mln zysku w 2020, w tym roku pewnie mniej, pipeline projektów 22 mln, spółka działa od 10 lat. Podejrzanie tania jest, ale może wiecie coś więcej dlaczego?
ravauw odpowiada 70_mln_sasina
a co to jest? Konkret inżyniera?
"Drugim innowacyjnym projektem jest inteligentny system zarządzania budynkiem w dobie pandemii. Jest to system, który będzie mógł być wykorzystywany w budownictwie pod kątem analizy epidemiologicznej z uwzględnieniem dezynfekcji, wymiany powietrza, optymalizacji poruszania się po obiekcie
a co to jest? Konkret inżyniera?
"Drugim innowacyjnym projektem jest inteligentny system zarządzania budynkiem w dobie pandemii. Jest to system, który będzie mógł być wykorzystywany w budownictwie pod kątem analizy epidemiologicznej z uwzględnieniem dezynfekcji, wymiany powietrza, optymalizacji poruszania się po obiekcie głównych użytkowników i gości"
czarny_bambo
Konkret gimnazjalisty ktory jest dobry w sciemnianiu przy tablicy kiedy nawet lektury nie przeczytal.

Powiązane: Newconnect

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki