REKLAMA

EMC IM chce nabyć trzy spółki pod marką Aktywne Centrum Zdrowia z Dolnego Śląska

2016-07-18 15:45
publikacja
2016-07-18 15:45

EMC Instytut Medyczny uzgodnił warunki potencjalnego nabycia 100 proc. udziałów w trzech spółkach medycznych pod marką Aktywne Centrum Zdrowia, prowadzących działalność na Dolnym Śląsku - podał EMC IM w komunikacie. Łączna wartość transakcji może wynieść 25 mln zł, skorygowane o dług netto.

ACZ prowadzi działalność ambulatoryjną w siedmiu lokalizacjach na terenie Wrocławia, Oleśnicy, Bierutowa i Sycowa. Chodzi o spółki NZOZ Zawidawie z siedzibą we Wrocławiu, Q-Med z siedzibą w Oleśnicy i CM Medyk z siedzibą we Wrocławiu.

EMC IM podał, że podpisanie umowy sprzedaży udziałów spółki NZOZ Zawidawie oraz przedwstępnej umowy sprzedaży udziałów spółek Q-Med i CM Medyk planowane jest na 25 lipca 2016 r.

Przedmiotem umów jest nabycie 100 proc. udziałów: spółki ZNOZ Zawidawie za cenę 16 mln zł skorygowaną o wartość długu netto spółki od SUNZI, spółki Q-Med za cenę 7,6 mln zł skorygowaną o wartość długu netto spółki od MED-ART, CM Medyk za cenę 1,4 mln zł skorygowaną o wartość długu netto spółki od WG Corp., gdzie dług netto to suma zobowiązań oprocentowanych z tytułu kredytów i pożyczek oraz zobowiązań z tytułu dostaw i usług pomniejszona o sumę należności krótkoterminowych oraz wartość środków pieniężnych w kasie i na rachunkach bankowych według stanu na dzień 31 lipca 2016 r.

"Przedwstępne umowy sprzedaży udziałów spółek Q-Med i CM Medyk są umowami warunkowymi, co oznacza że nabycie udziałów nastąpi po spełnieniu się warunków i w terminach określonych w umowach inwestycyjnych, stanowiących integralną cześć umów sprzedaży udziałów" - napisano w komunikacie. (PAP)

pel/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1600 zł premii!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki