E-mail od Allegro z prośbą o uregulowanie rachunku to oszustwo

Tym razem na celowniku cyberprzestępców znalazło się Allegro. Oszuści wysyłają e-maile z informacją o konieczności uregulowania rachunku. Link w wiadomości przekierowuje do fałszywej strony internetowej wykradającej hasła. 

Oszuści podszywają się po Allegro. Uważaj możesz stracić pieniądze.
Oszuści podszywają się po Allegro. Uważaj możesz stracić pieniądze. (YAY Foto)

Oszuści podszywają się pod serwis Allegro. Wysyłają e-maile z informacją o konieczności uregulowania rachunku w krótkim terminie. Wiadomość zawiera link, który przekierowuje klientów do strony wykradającej dane osobowe. Przestępcy zbierają informacje, jakie mogą wykorzystać do kradzieży pieniędzy. 

Nie dajmy się nabrać przestępcom. CERT Polska ostrzega w poście na Facebooku przed atakiem phishingowym użytkowników serwisu Allegro. Zachęca do zgłaszania podejrzanych wiadomości oraz przekazywaniu informacji innym. W przypadku kliknięcia w link zalecana jest zmiana hasła w serwisie. CERT poleca korzystanie ze specjalnego narzędzia do generowania haseł. 

Cyberprzestępcy łowią na SMS-y, podszywając się pod instytucje zaufania publicznego, banki, serwisy społecznościowe czy przewoźników przesyłek. Wiadomości, które wysyłają, często zawierają informację o konieczności dopłaty niskiej kwoty np. z powodu zmiany cennika.

Kliknij, żeby przejść do artykułu na ten temat
Kliknij, żeby przejść do artykułu na ten temat (Bankier.pl)

DF

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 1 smart_polak

Obecnie Vivus jako najlepsza firma pożyczkowa oferuje pożyczkę od 100zł do 3000zł z RRSO 0% ! Oznacza to, że w przypadku wzięciu pożyczki na 1000zł, oddajesz 1000zł, a nie 1700zł jak w bankach lub u innych pożyczkodawców. Nie znajdziesz drugiej takiej oferty. BE SMART !!!

Sprawdź sam (spersonalizowana oferta RRSO 0% tylko z polecenia Smart Polak)
LINK -> http://bit.ly/VivusSmartPożyczka

- Pierwsza pożyczka do 3 000 zł za darmo
- Teraz na spłatę masz nawet 61 dni!
- Minimum formalności - wystarczą dane z dowodu osobistego
- Pierwsza pożyczka do 3 000 zł RRSO 0%

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 4 czerwony_wiewior

"E-mail od Allegro z prośbą o uregulowanie rachunku to oszustwo" - no i teraz wszyscy przestaną płacić rachunki do Allegro? Bo przecież prawdziwe Allegro wysyła takie maile. Tytuły znowu gimbaza wam wymyśla?

! Odpowiedz
1 4 karbinadel

Kolejny nielogiczny tytuł. To nie serwis Allegro jest na celowniku oszustów, lecz jego użytkownicy.

! Odpowiedz
1 6 cyklonb

Natomiast Allegro oficjalnie poluje na nasze pieniądze, na przykład obecnie przenosi z Allegro do Allegro Lokalne indywidualnych sprzedawców co prawda jest ono bezpłatne jeśli chodzi o wystawianie przedmiotów (średnio zysk 5-15 groszy) ale za to prowizja wynosi równo 10% i nie podlega zwrotowi gdy klient za towar nie zapłaci !!!

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne