Dzisiaj deklaracja Polski w sprawie redukcji CO2 na szczycie klimatycznym

Dzisiaj na szczycie klimatycznym w Marrakeszu deklaracja Polski w sprawie redukcji CO2 i prezentacja o leśnych gospodarstwach węglowych. Polska delegacja ogłosi, jak zamierza realizować założenia porozumienia paryskiego wynegocjowanego rok temu.

Na konferencji klimatycznej w Paryżu niemal 200 państw świata uzgodniło, że zrobi wszystko co w ich mocy, aby ograniczyć emisję gazów cieplarnianych. Teraz przyszedł czas na deklaracje w jaki sposób chcą to zrobić.

Paweł Sałek wiceminister środowiska i pełnomocnik rządu ds. polityki klimatycznej mówi, że najważniejsza dla Polski jest neutralność klimatyczna i swoboda w realizacji założeń ochrony klimatu. Polska chce walczyć ze globalnym ociepleniem między innymi poprzez pochłanianie CO2 przez lasy.

Tomasz Zawiła-Niedźwiecki zastępca dyrektora Lasów Państwowych wyjaśnia, że są to zabiegi hodowlane, poprzez które lasy będą pochłaniały więcej dwutlenku węgla z atmosfery. Badania naukowe pokazują, że poprzez nasadzenia odpowiednich gatunków drzew, a także pielęgnacje i podszycia oraz gleby będzie można uzyskać pożądany efekt. Dwutlenek węgla jest wychwytywany przez rośliny w naturalnym procesie fotosyntezy.

Właśnie o tej koncepcji leśnych gospodarstw węglowych będzie dzisiaj mowa podczas otwartego spotkania. Lasy Państwowe zaprezentują wyniki badań, analizy i będą zachęcały do tej metody inne państwa świata. Program pilotażowy leśnych gospodarstw węglowych jest przewidziany w Polsce na lata 2017-2020.

IAR/ Natalia Żyto /kry

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 604,25 zł XII 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil