REKLAMA

Dworczyk o możliwości lockdownu: Trudno jest wypowiadać się jednoznacznie

2020-10-19 21:00
publikacja
2020-10-19 21:00
Dworczyk o możliwości lockdownu: Trudno jest wypowiadać się jednoznacznie
Dworczyk o możliwości lockdownu: Trudno jest wypowiadać się jednoznacznie
fot. Adam Guz / / Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Dziś trudno jednoznacznie stwierdzać się, czy ponowny lockdown się wydarzy czy nie; sytuacja jest bardzo dynamiczna i musimy dostosowywać działania do jej rozwoju - powiedział szef KPRM Michał Dworczyk. Dodał, że polityka rządu ma na celu ochronę życia i zdrowia Polaków, ale też gospodarki.

Dworczyk był pytany w poniedziałek w TVN24, czy rząd rozważa wprowadzenie ponownego lockdownu. "Dzisiaj trudno jest wypowiadać się jednoznacznie dlatego, że sytuacja jest niezwykle dynamiczna; przyrosty zachorowań są rzeczywiście bardzo duże, mogą one jeszcze wzrastać" - stwierdził szef KPRM.

Jak zaznaczył, "rząd w tej chwili prowadzi politykę z jednej strony zadbania o zdrowie i życie Polaków, to jest najważniejsza kwestia". "Z drugiej strony (podejmowane) działania nie mogą zniszczyć gospodarki, która już bardzo ucierpiała w czasie pierwszej fali pandemii COVID-19" - dodał minister.

Dworczyk wyraził nadzieję, że do ponownego lockdownu podobnego do tego, z którym mieliśmy do czynienia wiosną, nie dojdzie. "Ale dzisiaj mówienie w sposób stanowczy, jednoznaczny, że coś się , albo coś się nie wydarzy, wydaje mi się, że jest niedobre, bo sytuacja jest po prostu bardzo dynamiczna i musimy dostosowywać nasze działania do jej rozwoju" - podkreślił szef kancelarii premiera.

Pytany o możliwość zamknięcia cmentarzu 1 listopada, zaznaczył, że "w tej chwil nie jest to rozpatrywane". "Natomiast namawiamy i apelujemy do wszystkich, żeby wizyty na grobach naszych najbliższych rozłożyć w czasie, a będąc już na cmentarzach przestrzegać wszystkich wymogów sanitarnych; zachować odstęp i przestrzegać wszystkich przepisów, które mają odgraniczać rozprzestrzenianie się wirusa" - powiedział Dworczyk.(PAP)

autor: Marzena Kozłowska

mzk/ par/

Źródło:PAP
Tematy
Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Komentarze (3)

dodaj komentarz
jes
Dworczyk na każde pytanie potrafi odpowiedzieć. Że trudno powiedzieć.
jpelerj
Jak sie dryfuje to jasne, że trudno się wypowiadać. A nasze orły i herosy z PIS są w pełnym dryfie.
ajwaj
Lock-down jest zaprogramowany
Sponsorowanie gospodarki nie potrwa wiecznie
Wyniszczenie materialne spoleczenstwa-firm, da mozliwosc przejecia wlasnosci prywatnej, nieruchomosci, zakladów itd. Otwartym tekstem mówia lewacy od lat. Brakowalo ku temu okazji

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki