REKLAMA

Dworczyk: Sytuacja związana z pandemią jest w Polsce pod kontrolą

2020-09-26 20:52
publikacja
2020-09-26 20:52
fot. Adam Guz / Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Sytuacja związania z pandemią koronawirusa jest w Polsce pod kontrolą; nie należy straszyć Polaków, jak chcą to robić niektórzy politycy opozycji - mówił w sobotę szef KPRM Michał Dworczyk. Mierzymy się teraz z kolejną falą pandemii i na tle innych krajów Polska nie ma się czego wstydzić - ocenił.

Według sobotniej statystyki resortu zdrowia, badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 1584 osób. Z powodu COVID-19 zmarły kolejne 32 osoby, to najwięcej od 18 czerwca, gdy odnotowano 30 zgonów. Od początku epidemii odnotowano 85,9 tys. zakażonych; zmarły 2424 osoby.

Dworczyk odnosząc się do ostatnich rekordowych liczb nowych zakażonych COVID-19 stwierdził, że Polska była przygotowana do epidemii i szybkie działania uchroniły Polskę przed sytuacją, jaka miała miejsce we Włoszech. "Dzięki zdecydowanym działaniom rządu, ministra zdrowia, nie doszło do podobnych zdarzeń" - mówił szef KPRM. Mierzymy się teraz z kolejną falą pandemii i na tle innych krajów Polska nie ma się czego wstydzić" - ocenił. Jak zapewniał, "w tej chwili sytuacja jest absolutnie pod kontrolą".

Dodał jednocześnie, że nasilenie nowych przypadków powinno skłaniać do przestrzegania obowiązujących regulacji. Jego zdaniem jest to "konieczność".

Dworczyka pytano także o słowa lidera SLD Włodzimierza Czarzastego, który zarzucił w sobotę liderom PiS i rządowi, że zaniedbali w ostatnim miesiącu sprawy służby zdrowia, edukacji, nie zajmują się sytuacją finansową samorządów oraz nie prowadzą aktywnej polityki zagranicznej dotyczącej sytuacji na Białorusi. "Pięciu panów: Duda, Morawiecki, Kaczyński, Ziobro i Gowin od miesiąca zajmują się sobą, kłócą się, który z nich jest ważny, a który ważniejszy. Jako Lewica patrzymy na to z zażenowaniem" - powiedział na konferencji prasowej w Olsztynie Czarzasty.

Jak podkreślił, w czasie sporów i rozmów o wewnętrznej sytuacji na prawicy rząd zaniedbał szereg prawdziwych problemów ludzi, z których jako najważniejszy wymienił znaczne pogorszenie sytuacji epidemicznej. "Od kilku dni notowane są takie wzrosty zachorowań, jakich jeszcze nie było, ludzie tracą bliskich, a oni się kłócą, który z nich jest ważniejszy" - oświadczył Czarzasty.

Dworczyk odnosząc się do tych słów, powiedział, że krytykowanie działań rządu jest "wilczym prawem opozycji", ale - jak zaznaczył - warto, by ta krytyka odnosiła się do faktów. Według niego są one takie, że Polska dobrze sobie poradziła w sytuacji pandemii dzięki decyzjom rządzących. Przekonywał, że "nie należy straszyć Polaków, jak chcą to robić niektórzy politycy opozycji". (PAP)

autorka: Wiktoria Nicałek

wni/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (13)

dodaj komentarz
ajmagik
Jak coś mówi facet, który 19 lat robił tytuł mgr a dziś jest pierwszym po BOGU w rządzie, to nie wiem gdzie uciekać, ale może być nawet Rumunia.
czary94
Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę ;)
unified_observer
a nic tak nie generuje kasy jak dojście do koryta, czego chce każda opozycja w każdym kraju na świecie.
anna_domagalczyk
Jak tak wygląda kontrola, to zaczynam sie zastanawiać jaki jest cel działań rządu: wsparcie ZUS? Odmłodzenie społeczeństwa? To byłyby jednak dosyć radykalne metody.
przemek_opinia
Ponad 6 000 przypadku we Francji w jeden dzień podobnie w UK. Porównując te liczby u nas nie jest źle. Ale jak zwykle musisz skrytykować i snuć bzdurne przypuszczenia byleby straszyć PiSem. Twoich komentarzy już czytać nie idzie.
sel
WIARA W SWOJĄ WIEDZĘ I MOŻLIWOŚCI TO JEDNO A PRAWDA TO DRUGIE.
bha
Cóż.....Przy 2,3 etc.tyś. dziennie też będzie pewnie jeszcze oficjalnie niby pod ,,kontrolą" niestety już coraz to większego rozpraszania się covid 19 coraz bardziej nie do opanowania.
ajwaj
Dobry humor PISy-Boyz,
zadnych nowych szpitali np. polowych, "normalni" pacjenci bez miejsc,
o szczepionkach, lekach beznadziejnie wspominac
traderfr
Na szczęście w Rosji już dawno jest szczepionka i skuteczne leki za 10 rubli w każdej aptece. Brawo bolszewiki, brawo KGB, brawo Putin! Rosja jak zwykle najlepszym krajem na świecie.
ajwaj odpowiada traderfr
KGB nie ma od 30 lat, bolszewików nie ma dluzej :)
siedziales dlugo
koncz szybciej podstawówke

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki